Bruttó 260 ezer a fizetés és 52 ezer a pótlék: ez vár jövőre a pályakezdő tanárokra
Annak ellenére, hogy a tárgyalások még hivatalosan tartanak a pedagógus szakszervezetek és a minisztérium között, a rendelet már megjelent a 10%-os béremelésről.
Annak ellenére, hogy a tárgyalások még hivatalosan tartanak a pedagógus szakszervezetek és a minisztérium között, a rendelet már megjelent a 10%-os béremelésről.
„Meccs közben nem hirdetünk végeredményt!” – így reagált a két nagy tanári szakszervezet sztrájkbizottsága arra, hogy már meg is jelent a Magyar Közlönyben az a rendeletmódosítás, amely alapján emelkedik a pedagógusok bérpótléka. Miközben a tárgyalások még tartanak a sztrájkbizottság és a minisztérium között.
December 15-ig kell beoltatniuk magukat az állami iskolák dolgozóinak. A Nemzeti Pedagógus Kar felmérése szerint 3 ezren nem is akarják beoltatni magukat, a minisztérium tájékoztatásában 10 százalék szerepel.
Ismét tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a legnagyobb tanári szakszervetekkel, de nem jutottak dűlőre.
Nem fogadják el a 10 százalékos béremelésről szóló kormányzati javaslatot – ez derült ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) felméréséből, amelyben 1400 iskolai dolgozó vett részt.
Nyílt levelet írt Kásler Miklós emberierőforrás-miniszternek a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) – azt kérik, hogy ismét igazolhassák az iskolaigazgatók azoknak a diákoknak a hiányzását, akiket a szülők a járvány miatt, elővigyázatosságból tartanak otthon.
Ez derül ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felmérésének részeredményeiből.
A garantált bérminimuma 2022-ben bruttó 260 ezer forintra emelkedik, emiatt a legkevesebbet kereső pedagógusok bérét ki kell majd egészíteniük a munkáltatóknak. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt is kiszámolta, mennyi pénzt veszítenek a tanárok, tanítók azzal, hogy már nem a minimálbér alapján számolják a bérüket.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) ma is tárgyalt a minisztériummal.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) azt a tájékoztatást adta, hogy közel 90 százalékos a tanárok átoltottsága.
November 15-ig az összes állami iskola dolgozója megkapta a koronavírus elleni kötelező oltásról szóló tájékoztatót, amelyből kiderült, hogy december 15-ig vagy január 31-ig kell-e beadatnia a vakcinát. Fontos: akit fizetés nélküli szabadságra küldenek, az után TB-t sem fizetnek majd.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elhalasztotta a kötelező oltásokat is érintő sztrájktárgyalásokat.
A két érintett szakszervezet, a PSZ és a PDSZ is azt szeretné, ha visszavonnák a kötelező oltásra vonatkozó rendelkezést az állami szektorban.
Az egyetemek többsége ismét kötelezővé tette a maszkviselést, miközben sok általános és középiskola is úgy döntött, a járványhelyzet miatt nem tartanak felvételi tájékoztatókat, iskolabejárásokat. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
A minisztérium nem tett ígéretet a pedagógus szakszervezeteknek arra, hogy visszavonják a az állami intézményekben előírt koronavírus elleni oltást - közölte maga az Emmi az atv.hu-val.
Szerda délután zajlott a pedagógusok sztrájkbizottsági tárgyalásainak második fordulója az Emberi Erőforrások Minisztériumában.
Ma folytatódnak, pontosabban elkezdődhetnek a sztrájkbizottsági egyeztetések a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) között.
Ellenzi a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a kormány döntését az állami iskolákban dolgozók kötelező oltásáról.
Vonják vissza a legújabb Nemzeti alaptanterv változtatásait és legyen önálló oktatási minisztérium – követeli a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Minden pedagógus automatikusan megkapja az elmúlt három év helyettesítései után járó munkabért? Mekkora összegről van szó, és hogyan tudják bizonyítani a tanárok, tanítók, mennyit helyettesítettek az elmúlt években? Ilyen kérdésekre válaszolt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely múlt héten számolt be arról, hogy a Budapest Környéki Törvényszék Munkaügyi Kollégiumának elsőfokú döntése alapján a tankerületek és más munkáltatók által elrendelt ingyenmunka nem jogszerű.