Szomorú adatok: nagyot nőtt az elsős évfolyamismétlők száma az elmúlt években
A negatív tendenciáért a kormány egy korábbi intézkedése tehető felelőssé.
A negatív tendenciáért a kormány egy korábbi intézkedése tehető felelőssé.
A KSH friss adatai szerint a béremelések összege az infláció nyomába se ér.
Úgy néz ki, ha volt is béremelés, azt elvitte az infláció - írja a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Talán nem meglepő, hogy Budapesten a legmagasabbak a bérek. Itt a teljes országos statisztika, megyékre bontva.
Az általános iskolai pedagógusok közel fele 50 éves vagy annál idősebb. Ők tíz-tizenöt éven belül nyugdíjba mennek - utánpótlás pedig nincs.
A teljes munkaidőben dolgozók bruttó átlagkeresete 15,3 százalékkal, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó 16,0 százalékkal magasabb volt, mint egy évvel korábban.
Kiszámolta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), mennyi volt júniusban az átlagkereset: bruttó 503 500 forint.
Ez 31,7 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Tavaly októberben a teljes munkaidőben dolgozók átlagkeresete 8,5 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint szeptemberben a bruttó és a nettó átlagkereset 9,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
A statisztikai hivatal szerint egy év alatt 7,9 százalékkal nőttek a bérek, nagyrészt az állami fizetésemelések magyarázták a növekedést.
Ismét közzétette a Központi Statisztikai Hivatal a fizetési adatokat.
A nettó átlagkereset – a kedvezményeket is figyelembe véve – 280 500 forintot ért el, ami 9,2 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest.
Akik maradtak teljes állásban a válság alatt, azoknak átlagosan 8,6 százalékkal nőtt a fizetésük.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyilvánosságra hozta az augusztusi átlagkereseteket. Mutatjuk a számokat.
Egyre nagyobb szerepet vállal az egyház az oktatásban, az óvodáktól kezdve egészen az egyetemekig, főiskolákig megsokszorozódott az ilyen fenntartású intézmények száma.
A kitolódó tanulmányi idővel, a munkaerőpiaci lehetőségekkel, valamint anyagi okokkal is magyarázható az, hogy sokan még a húszas és a harmincas éveikben is a szüleikkel élnek. Míg Magyarországon 2005-ben a 18-34 évesek 50 százaléka élt együtt a szüleivel, addig 2019-ben ez az arány már 62 százalékra kúszott fel - derül ki egy friss felmérésből.
Kevesebb a tanár és a diák is a magyar közoktatásban, ugyanakkor az óvodások és a sajátos nevelési igényű tanulók száma nőtt. Itt vannak a friss, 2019/2020-as tanévre vonatkozó adatok.
2019-ben még nőtt az egyetemek nappali képzéseire jelentkezőnek és felvetteknek a száma, ezzel szemben az idei jelentkezőszám nagy mértékben csökkent, 2001 óta nem voltak olyan kevesen a felvételizők, mint 2020-ban. Tavaly természettudományi képzéseken volt a legmagasabb az első helyre jelentkezettekből felvettek aránya - mutatjuk az összesített statisztikákat.
Csökkent a 15-24 éves munkanélküliek száma az elmúlt egy évhez képest, háromezer fővel kevesebben nem tanulnak vagy dolgoznak.