Hatvanéves újságcikkel emlékezik Tandorira az ELTE könyvtára
Egy 1959-es cikk részletével emlékezik Tandori Dezsőre az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár.
Egy 1959-es cikk részletével emlékezik Tandori Dezsőre az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár.
Nem igaz, hogy a bölcsészkaron azért kezdtek kidolgozni egy minősítési rendszert, hogy az alapján bocsássanak el oktatókat – mondta Darázs Lénárd, az Eötvös Loránd Tudományegyetem általános ügyekért felelős rektorhelyettese, aki az Eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, nem gazdasági vészhelyzet miatt döntött úgy a szenátus, hogy racionalizálják a bölcsész- és a természettudományi kar működését.
Hatvan ideiglenes kollégiumi helyet ajánlott fel a Károli Gáspár Református Egyetemnek az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Tanító- és Óvóképző Kar hallgatói önkormányzata pedig ruhagyűjtést szervez a károsultaknak.
Összesen 64 oktató és oktatástámogató munkatársától válik meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) – írja a Népszava az intézmény tájékoztatása alapján.
Eötvös Loránd Tudományegyetem pénzügyi helyzete és működése stabil - reagált az egyetem az Oktatói Hálózat hétfői közleményére.
"A kormány szisztematikusan alulfinanszírozza a felsőoktatást, és az elégtelen források elosztását úgy alakította, hogy az a minél olcsóbb tömegoktatás és mondvacsinált kutatási tevékenységek felé sodorja az intézményeket" – írja közleményében az Oktatói Hálózat.
Versenyképes felsőoktatási béreket, új képzési normatívarendszert követel a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szeptembertől a képzési alaptámogatást több képzési területen a megemelt képzési önköltség alapján kapják majd meg az egyetemek, főiskolák.
Hét magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) friss listájára, amely a feltörekvő gazdaságok legjobb felsőoktatási intézményeit rangsorolja. A legjobb eredményt a Semmelweis Egyetem szerezte, a 67. helyen végzett.
Szerettetek volna a könyvtárban felkészülni a vizsgákra? Ha az ELTE Bölcsészettudományi Karára készültetek, akkor lehet, hogy nem jártok szerencsével.
Még bő egy hónapig lehet jelentkezni a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra. 2. rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Önvédelmi képzés elindítását tervezi az ELTE Sportiroda a Hallgatói Önkormányzattal együttműködésben az egyetem hallgatói számára.
Továbbra is a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a legzöldebb magyarországi felsőoktatási intézmény, a fenntarthatósági szempontok alapján készült GreenMetric világrangsorban a 77. helyen végzett.
Többek között létszámleépítéssel kell megtakarítania 250 millió forintot az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarának – erről a kar dékánja beszélt.
Szerinte a védelem a hallgatókat és az oktatókat is megilleti.
A korábbi ELTE TÁTK-os fórum folytatásaként az ELTE Bölcsészettudományi Karán is hallgatói fórumot tartanak.
Újabb hallgatói fórumot szerveznek egyetemisták és oktatók a felsőoktatás jövőjéről.
A gender már nem szalonképes szó, a társadalmi nemek szakot ugyanis már az indulásakor komoly támadások érték, félreértelmezések kerültek nyilvánosságra a sajtóban – mondta az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Karon szervezett „sztrájknapon” Kövér-Van Til Ágnes, a szak igazgatója. Több százan gyűltek össze a kar nagyelőadójában.
„Sztrájknapot” tartanak szerdán az ELTE Társadalomtudományi Kar oktatói és hallgatói, így tiltakoznak a társadalmi nemek mesterszak megszüntetése, a felsőoktatás autonómiáját érintő beavatkozások és gazdasági átalakítások ellen.
Újabb tanszék csatlakozik az ELTE Társadalomtudományi Kar oktatóinak és hallgatóinak szerdai „figyelemfelhívó szolidaritási és információs sztrájknapjához”.
„Valamennyien tudjuk, érezzük, hogy ezek a döntések a felsőoktatás teljes intézményrendszerét érintik, ezért nem hagyhatjuk szó nélkül a történteket” – írja az Oktatói Hálózat Szegedi Tudományegyetemi Szervezete az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Karán szerveződő sztrájknapról.