A BME kollégiumi helyekkel és ösztöndíjakkal is támogatná ukrán hallgatóit
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyeztetett az ukrán partneregyetemeivel és a külföldi hallgatóiknak is szeretnének segíteni.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyeztetett az ukrán partneregyetemeivel és a külföldi hallgatóiknak is szeretnének segíteni.
Tízből hat magyar egy idegen nyelven sem beszél – ez derült ki néhány éve egy EU-s kutatásból, amelynek eredményeit azóta is sokat emlegetik. A siralmas eredmény okai összetettek, de az biztosan szerepet játszik, hogy Magyarország extrém módon homogén nyelvileg, ráadásul az iskolákban sem egészen úgy mennek a dolgok, ahogy kellene. Az Eduline Nyelvtanulás 2022 kiadványának cikkét ajánljuk.
A Bee Breeders rangsor többéves összesített eredményei alapján világszinten az első ötven közé került a Műegyetem Építészmérnöki Kara.
Január 13-án Elon Musk-féle Falcon-9 rakéta majdnem száz műholdat helyezett Föld körüli pályára, köztük az első nepáli szatellitet is. Hogy ez miért fontos? Mert a műholdon BME-sek is dolgoztak.
A modellváltásról tárgyaltak Palkovics László miniszterrel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) vezetői – írja az Átlátszó. Információik szerint az egyetemen belül egyelőre kisebbségben vannak azok, akik szeretnének fenntartót váltani, és a választások előtt a tárcavezető sem vágna bele az átalakításba. Utána viszont visszatérhetnek a kérdésre.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételiben valamelyik egyetem képzésre - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Második rész: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
Az ELTE Egyetem téri épülete és a Műegyetem Gellért térre néző épülete is visszakapja kupoláját, amely a második világháborúban pusztult el.
Magas az elhelyezkedési rátájuk, és kezdő fizetésük is jóval meghaladja az átlagot - közölte az egyetem.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről, valamint a Semmelweis Egyetemről került fel a legtöbb kutató arra a listára, amelyet a Stanford és az Elsevier állított össze. Azokról a kutatókról készítettek adatbázist, akiknek a tanulmányaira a legtöbbször hivatkoztak.
Űrmérnök és építmény-informatikai mesterképzést indít jövő szeptembertől - Magyarországon elsőként - a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
Van olyan vezető magyar egyetem, ahová a sikeresen felvételizők 10-15 százaléka nem iratkozik be – a döntés mögött időnként családi vagy anyagi okok állnak, a „potenciális elsőévesek” legnagyobb része azonban nem azért hagyja veszni a felvételi eredményt, mert elment a kedve a felsőoktatástól. Hanem azért, mert időközben felvették valamelyik külföldi egyetemre, és inkább ott tanulna tovább.
A tanévkezdés óta nem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) az első, ahol a kötelező maszkhasználat mellett döntöttek.
Az első időpont már most megtelt.
Több magyar egyetem felkerült a Times Higher Education szerdán bemutatott tematikus rangsorára: az informatikai képzéseket kínáló felsőoktatási intézmények listáján az Óbudai Egyetem, a mérnöki tudományok területén pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szerezte a legjobb eredményt.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem űrcentrumot alapított, a Műegyetemen jövőre indul az űrmérnöki képzés, a Debreceni Egyetem kutatói pedig űrtáplálkozással, űrélettannal és űrorvostannal is foglalkoznak – egy különleges üvegházban például „űrpaprikát” termesztenek. Sorra rukkolnak elő az egyetemek űrtudományi programokkal, a kormánynak pedig nagy tervei vannak: szerintük 2024-ben vagy 2025-ben újra lesz magyar űrhajós a kozmoszban.
Szerintük az egyetem számtalan szabályt megszegve szervezte meg a ki- és átköltöztetéseket. A BME Építőmérnöki Karának hallgatói érdekképviselete komoly állásfoglalást adott ki a kollégiumi beköltözések miatt.
A BME azt ígéri, hogy a beköltözni nem tudóknak „teljes körű oktatási szolgáltatást” fognak biztosítani.
Ugyanis szeptember második hetére zarándokok és a szervezők kaphatják meg a szobáikat.
A kollégiumi jelentkezési időszak a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Mutatjuk, mekkora összeggel kell kalkulálnotok, ha kollégistaként tanulnátok budapesti vagy vidéki egyetemeken.
Majdnem 4800 elsőéves kezdhet szeptemberben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME), az alapképzésekre felvett állami ösztöndíjasok átlagpontszáma meghaladja a 425-öt.