szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Szerintük az egyetem számtalan szabályt megszegve szervezte meg a ki- és átköltöztetéseket. A BME Építőmérnöki Karának hallgatói érdekképviselete komoly állásfoglalást adott ki a kollégiumi beköltözések miatt.

Az Építőmérnöki Kar hallgatóinak nevében nem támogatjuk a kiosztott kollégiumi férőhelyek kiadását a szorgalmi időszakban, tevékenységünkkel nem szeretnénk asszisztálni saját hallgatótársaink megkülönböztetésében és költöztetésében

- írja friss állásfoglalásában a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Karának hallgatói érdekképviselete.

A hallgatók szerint a HÖK teljes kihagyásával, a kollégiumi férőhelyosztásra vonatkozó csaknem összes szabályzatot felrúgva, a Hallgatói Jogviszonyból Származó Kollektív Jogok Szabályzatában meghatározott jogokkal szemben és más egyetemi jogokat figyelmen kívül hagyva, egyeztetés és tájékoztatás nélkül történt meg ez a bejelentés és szállás biztosítás a nemzetközi rendezvény számára. Bár azóta több egyeztetés is zajlott a témában, a hallgatók nem értenek egyet a folyamat mikéntjével.

Az Építőmérnöki Kar hallgatóinak képviselői úgy érezzük, hogy ezek az egyeztetések nem abba az irányba terelődtek, mely érdemi változást és a hallgatóságra és egyetemi tanévünk kezdésére ésszerű megoldást kínálna

- írják. Hozzátéve, hogy úgy gondolják, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust, mint világszintű rendezvény megszervezése hatalmas megtiszteltetés, és nem szeretnék negatívan minősíteni azt. Az egyetemnek ugyanakkor szerintük nem áll rendelkezésére 2000 szabad szálláshely a rendezvény idejére, "ugyanis ezen helyek túlnyomó többsége a BME által kihirdetett és biztosítandó kollégiumi férőhelyként szükséges funkcionálni a megadott időtartamban".

Így pedig az egyetem belső szabályrendszerében és alapító okiratban meghatározott küldetésnek nem tudnak eleget tenni: nem tudják biztosítani az egyetem hallgatóinak a minőségi oktatást, annak elérhetőségét és az ehhez szükséges kollégiumi szolgáltatásokat.

A kar hallgatói szerint a diákok éppen eleget küzdöttek az elmúlt év online oktatásával, a jelenlegi helyzet csak rátesz egy lapáttal. A képviselet szerint a műszaki és gyakorlati képzések esetén különösen fontos lenne minden lehetőséget megragadni és mindenkinek biztosítani a jelenléti képzést. Sőt, úgy gondolják, az elsőéveseknek - akik gimnazistaként mindenből kimaradtak - kifejezetten fontos lenne az első pár hét rendszere, közös programjai, amikre jelen körülmények között szinte nincs is lehetőség.

A hallgatók várják a többi kari hallgatói képviseletet, valamint azon kollégiumi mentorokat, vezetőmentorokat, egyetemi munkatársakat, akik hasonlóképpen gondolják, hogy ilyen módon dönteni a hallgatókról és önmagunknak megnehezítve életünket, elkezdeni egy tanévet nem lehet - zárják az állásfoglalást.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!