Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Adatok bizonyítják, hogy nem javult az oktatás minősége 2010 óta, az iskolák szakmai autonómiája megszűnt, a pedagógus-életpálya romokban, a diákok teljesítménye nem javult, esélyegyenlőségről pedig szó sincs.
Iskolai-óvodai közvéleménykutatást indít a Belügyminisztérium, online, anonim módon lehet majd véleményt mondani az oktatásról. Többek között a „biztonságos és rendezett óvodai-iskolai környezetről”, a „pedagógusok foglalkoztatásáról”, a gyerekek és a pedagógusok teljesítményének méréséről és értékeléséről is kérdezik a tanárokat.
A megkérdezettek 70 százaléka szerint az oktatás problémáinak megoldásához fontos lenne, hogy önálló minisztériumot kapjon a terület - derül ki a Publicus Intézet Népszavának készített felméréséből.
Kedden esküt tesznek az ötödik Orbán-kormány miniszterei, így Pintér Sándor és Csák János is. A régi-új belügyminiszter a közoktatásért, a kulturális és innovációs tárcavezető a felsőoktatásért és a szakképzésért lesz felelős.
Egyre többet tudni az új kormányról és a feladatok szétosztásáról, Pintér Sándort meghallgatta az Országgyűlés Kulturális Bizottsága, a régi-új tárcavezető azt mondta, a pedagógusbéreken szerinte is javítani kell és folytatódott az érettségi. Mutatjuk a hét legfontosabb oktatási híreit egy helyen.
"Nem tudom, mikor járt utoljára iskolába, de néhány tanácsot fogadjon el" – kezdi a belügyminiszternek címzett levelét egy több mint 40 éve tanító tanárnő.
A tanárok és a szakszervezetek sem hagyják szó nélkül az új kormány legfrissebb híreit: Pintér Sándor irányítása alá kerül az egészségügy mellett a közoktatás is. Jocó bácsi, azaz Balatoni József, történelemtanár is megosztotta véleményét a kérdésről.
"Azt hiszem, most meg tudom fogalmazni, miért nem jó vonal a Belügyminisztériumnál tudni az oktatást és az egészségügyet" – kezdte bejegyzését L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője a Facebookon, miután egyre jobban körvonalazódik, hogyan fog kinézni az új kormány az Emmi megszűnése után.
Egyre többet tudni az új kormányról és a feladatok szétosztásáról. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának megszűnése után az oktatási területek két gigaminisztérium alá fognak tartozni.
Bár a közoktatás a Belügyminisztériumhoz kerül, a köznevelési államtitkár marad: továbbra is Maruzsa Zoltán vezeti majd ezt a területet. Pintér Sándort meghallgatta az Országgyűlés Kulturális Bizottsága, a régi-új tárcavezető azt mondta, a pedagógusbéreken szerinte is javítani kell, de ez az ország gazdasági helyzetétől függ.
Valóban felmerült, hogy a közoktatás az új kormányban a Pintér Sándor által vezetett Belügyminisztériumhoz kerüljön, de erről még komoly belső viták zajlanak.