Az idei OKTV-n nyertes középiskolások kérdéseire válaszolt Kapu Tibor az űrből
Többek között kérdeztek a súlytalanságról és arról, hogy a kémia jobb megismerését hogyan tudják elősegíteni a fent végzett kutatások.
Többek között kérdeztek a súlytalanságról és arról, hogy a kémia jobb megismerését hogyan tudják elősegíteni a fent végzett kutatások.
Többek között a programba bekerült űrhajósoknál fellépő kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi problémákat vizsgálják majd.
Lajka kutyát talán mindenki ismeri, de azt tudtátok, hogy egy Nefertiti nevű ugrópók is járt már az űrben?
Teszteljétek, mennyire ismeritek a Naprendszer bolygóit!
A NASA nemrég bejelentette, hogy Kapu Tiborék űrmissziója a vártnál kicsivel később, június 8-a körül fog indulni, ez viszont nem szegte kedvét a diákoknak, aki alig várják, hogy részt vegyenek ebben a különleges projektben.
A magyar kutatóűrhajós olyan kísérleteket fog végezni az űrben, amiket utána a jelentkező iskolák is elvégezhetnek a rendhagyó fizikaórákon.
A világ több pontján is ugyanezt a különös, ufóra hasonlító égi jelenséget észlelték, ám a magyarázat sokkal földhözragadtabb.
A kezdeményezés keretében magyar diákok űrkutatással kapcsolatos kérdéseit és kísérleteit várják, melyeket a Tienkung űrállomáson dolgozó űrhajósok fognak megválaszolni és bemutatni.
A rendezvényen az európai űrprogramokról hallgathatunk előadásokat.
A Sok sikert, Charlie!, majd a felnőtteknek szóló Megdönthetetlen című szitkom egyik főszereplője volt, aztán zenei babérokra is tört. Különleges történet Bridgit Mendleré, hiszen nem mindennapi, hogy a gyerekszínészet után a tudományos világ szippantja be az embert.
A magokat jövőre az űrbe is fel szeretnék juttatni.
Bemutatták a 2026-os holdra szálláshoz készült szkafandereket.
A BME az első magyar egyetem, amit felvettek a szervezet tagjai közé.
Jeget és vízgőzt már korábban is találtak, azonban folyékony halmazállapotban vizet még soha.
Űrorvostanról és űrélelmezésről is tanulhatnak majd azok, akiket felvesznek.
Az egyetem hallgatói Hollandiában mutathatták be a készülő műholdjukat.
A NASA meghatározta az első tudományos kísérleteket, amelyeket az űrhajósok az Artemis III misszió részeként a Holdon fognak végezni.
A programot 2024-ben angol nyelven is elindítják.
Sikeresen landolt az amerikai holdjáró csütörtökön a Hold felszínén. Ennek apropójából készítettünk egy tesztet az űrről – hány kérdésre tudjátok a választ?
A Holdra szállást feszült órák előzték meg.