Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szakértők szerint az ilyesmit nem szabad eltitkolni a kicsik elől, mert minden gyereknek joga van ahhoz, hogy értsék, mi zajlik körülöttük, még akkor is, ha úgymond "felnőtt dolgokról" van szó.
A tegnapi események után sok gyerek ment haza úgy az óvodából és az iskolából, hogy kérdései voltak az ukrán-orosz háborúról. "Jó légkörben a gyermek akkor és annyit kérdez, amennyit az ő saját érzelmi teherbírása enged" - fogalmaz Fehér Tibor pszichológus, aki pár hasznos szemponttal segíti a szülőket. Hogyan beszéljünk a gyerekekkel a háborús hírekről?
Van olyan budapesti kerület, ahol 18 óvodai csoport, összesen 315 gyerek van karanténban, máshol minden ötödik ovis csoportot haza kellett küldeni koronavírus-fertőzés miatt, sőt vannak olyan fővárosi óvodák is, amelyeket teljes egészében be kellett zárni. Gyorsan terjed az omikron a legkisebb gyerekek között is, pedig a legtöbb óvodában már hónapokkal ezelőtt szigorú járványügyi szabályokat hoztak.
Január 18-ig küldhetik el kérvényüket az Oktatási Hivatalnak azok a szülők, akik nem szeretnék, ha tankötelessé váló gyermekük 2022 szeptemberében elkezdené az iskolát.
Nagyon sok óvodából hiányzik egy vagy több óvodapedagógus, helyettük pedagógiai asszisztensek, nyugdíjas óvónők vagy éppen dajkák segítenek a gyerekek ellátásban. Leggyakrabban persze a többi óvodapedagógus kénytelen túlórázni, a plusz munkáért gyakran azonban semmit nem kapnak. Sem pénzt, sem szabadnapokat.
Újabb vidéki városban döntöttek úgy, hogy nem teszik kötelező az önkormányi intézmények – így például az óvodák – dolgozóinak a koronavírus elleni oltást. Van, ahol kötelező oltás helyett kötelező tesztelést vezetnek be hétfőtől: csak az állhat munkába, akinek a gyorstesztje negatív.
Kids’ Kiosk International Nursery and Kindergarten, Apple Tree Kindergarten and Nursery, Plum Pudding International Kindergarten, A-Z International Centre for Children, Happy Kids International Kindergarten and Nursery – egymást érik a nemzetközi óvodák Budapest II. és XII. kerületében. Az óvodák zöme nagyjából ugyanazt kínálja: anyanyelvi vagy angolul és magyarul is beszélő óvodapedagógusokat, több országból érkező gyerekcsapatot, művészeti, sport- és fejlesztő foglalkozások sorát, valamint exkluzív környezetet.
Több tucat oktatási centrum kínál nagycsoportos óvodásoknak iskolakezdés előtti "felkészítést". Van olyan tanfolyam, ahol a memória- és koncentrációfejlesztés áll a középpontban, máshol az anyanyelvi és a matematikai kompetenciákat fejlesztik.
Az óvodai feladatellátásnak nyáron is folyamatosnak kell lennie, de mindeközben ezekben a hónapokban kellene a szükséges felújításokat, karbantartásokat és fertőtlenítéseket is elvégezni. Ahol több óvoda is működik, ott van arra lehetőség, hogy mindig legyen egy ügyeletes intézmény, de a kisebb településeken a szervezés komoly fejtörést okoz.
Részsikernek tekinti a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), hogy a felsősök továbbra is online tanulhatnak - azonban az ovisok és az alsósok esetében vannak fenntartásaik.
Nagy a nyomás rajtuk, de itt az idő újra leülni a szőnyegre társasozni, közösen teregetni vagy a gyerekkel együtt ugrálni kockáról kockára a boltba vezető úton – többek között ezzel segíthetik iskolakezdés előtt álló, de az óvodák bezárása miatt otthonlétre ítélt gyerekeiket a szülők az Eduline által megkérdezett pszichopedagógus szerint.