A NAV tanácsai diákmunkásoknak: napi nyolc óráért meg kell kapniuk a minimálbért
A nyári munkát vállaló diákok a közteherviselés szempontjából felnőttnek számítanak, bejelentésükre, adózásukra - a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével - ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalók esetében - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Milyen nyári munkát kínálnak a diákoknak a cégek?
Milyen feladatokra keresnek a leggyakrabban diákmunkásokat a kisebb és nagyobb cégek? Melyek a legjobban fizetős nyári munkák?
Egy vendéglői diákmunkás akár bruttó 400 ezer forintot kereshet havonta
Balatoni vendéglátósok szerint idén nyáron is a szinte minden munkakörben jellemző munkaerőhiány lesz a legnagyobb problémája a turisztikai szolgáltatóknak - írta csütörtökön megjelent cikkében a Magyar Nemzet.
Mérnök, orvos, szakápoló, fizikai munkás: sok munkavállalóra lenne szükség
A munkaerőhiány a versenyszférában a mérnöki tevékenységnél, az ipari ágazaton belül a fizikai munkát igénylő állásokban, a közszférában pedig az orvos, a szakápoló és a közegészségügyi szakértői pozícióban jelentkezik leginkább - derül ki a Szent István Egyetem kutatásából, amelyet a BDO Magyarország támogatott.
Nyári diákmunkaprogram: 30 ezren dolgozhatnak önkormányzatoknál és cégeknél
A Pénzügyminisztérium 2019-ben is meghirdeti a nyári diákmunkaprogramot, amelynek keretében mintegy 30 ezer diák kaphat munkalehetőséget - közölte Varga Mihály az MTI-vel.
Friss statisztika: ilyen fizetésekre számíthatnak a bölcsész- és társadalomtudomány szakon végzettek
Vajon mennyit keres egy bölcsészet- vagy társadalomtudományi képzésen végzett pályakezdő néhány - munkaerőpiacon töltött - év után? Milyen végzettséggel lehet a legkönnyebben állást találni? A friss statisztikákból kiderül.
Diákmunkát vállalnátok? Itt találjátok a legfontosabb szabályokat
Munkát vállalnátok a nyári szünetben? Részletes tájékoztatót tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a fontos feltételekről és a szabályokról.
A diplomások érzik a legbiztosabbnak a munkahelyüket
Az idei első negyedévben 2 ponttal csökkent a munkavállalói bizalmi index a hazai dolgozók körében a tavalyi év hasonló időszakához képest, az előző negyedévhez mérve változatlanul 68 pont volt a mutató - derül ki a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián legfrissebb márciusi munkaerőpiaci kutatásából.
Friss kutatás: a munkahely nem helyettesíti az egyetemi tanulást
Egy kutatás szerint jelentős a lemorzsolódás az egyetemi alapképzéseken: a hallgatók 40 százaléka megszakítja tanulmányait – az okok egyelőre nem tisztázottak, de annyi biztos, hogy sok cég kifejezetten hajt az egyetemista munkaerőre. Főként az informatikai és a gazdasági szakokra jellemző, hogy egy vonzó álláslehetőség elcsábítja a diákokat - pedig a cégeknek ebben felelőssége van, hiszen talán jó ötletnek tűnik pénzt keresni a tanulás helyett, de a karrierterveket erősen befolyásolhatja a diploma hiánya.
Mennyit lehet keresni diákmunkával?
Tovább nőttek az órabérek a diákmunka szegmensben 2019 első negyedévében, a nappali tagozatos diákok által megkereshető átlagos órabér Budapesten nettó 1200 forint, vidéken 10-30 százalékkal kevesebb - közölte az iskolaszövetkezeteket tömörítő Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ).
Friss felmérés: tízből nyolc fiatalnak esélye sincs arra, hogy saját lakást vegyen
Kiderült, hogy 10 megkérdezettből 8 szerint a fiataloknak jelenleg nehéz saját lakáshoz jutni ma Magyarországon, noha a legtöbb ember számára ez jelenti az önálló élet egyik alapfeltételét.
Friss kutatás: nem igazán tesznek félre a fiatalok a nyugdíjas éveikre
A fizikai munkakörben dolgozó magyarok alig egynegyede tesz félre rendszeresen a nyugdíjas éveire és több mint kilencven százalékuknak nincs nyugdíjterve – derül ki az Aegon legfrissebb nyugdíjkutatásából.
Építésznek tanultok? Erre a szakmai tanulmányútra ti is jelentkezhettek
Harminc év alatti építészek számára, szakmai tanulmányúton való részvételre írt ki pályázatot a Kortárs Építészeti Központ (KÉK), amely ezzel a fiatalok nemzetközi bemutatkozási és kapcsolatépítési lehetőségeit igyekszik segíteni.
Ennyi idő alatt tud lakást venni egy fiatal a fizetéséből - vidéken sokkal könnyebb összespórolni
Ahhoz, hogy egy fiatal fizetéséből lakást vegyen, Budapesten több mint kétszer annyi ideig, 8,5 évig kell dolgoznia észak-magyarországi társához képest, aki már 3,6 évnyi regionális átlagjövedelemből meg tud venni egy 60 négyzetméteres ingatlant - derült ki a Takarék csoport legújabb kutatásából.
„Ma már mindennek és mindenkinek köze van az informatikához”
Milyen lesz a világ tíz, húsz vagy harminc év múlva? Ki tudja megmondani, hogy az a tudás, amit ma kapsz, hasznosítható lesz-e később? Segítünk: senki. Azt viszont tudjuk, most mivel nem nyúlhatsz mellé.
Ennyi az átlagos magyar fizetés: bruttó 345 ezer forint
A bruttó átlagkereset 343 500, a nettó 228 400 forint volt januárban - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Friss adatok: minden negyedik munkanélküli 24 évnél fiatalabb
11,8 százalékra nőtt a 15-24 évesek munkanélküliségi rátája – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Friss felmérés: a fiatalok több mint 40 százalékának van valamilyen megtakarítással
A K&H ifjúsági index felmérése szerint három hónapnál hosszabb időt jövedelem nélkül a fiatalok 36 százaléka tudna áthidalni és egyre többen tesznek félre a nyugdíjas éveikre is.
Ennyit keresnek a pályakezdők a legnépszerűbb szakokon szerzett diplomával
Gazdasági, műszaki, informatikai, jogi képzések – évről évre ezek a legnépszerűbbek a felsőoktatási felvételin, a legtöbb diák által választott szakra, a gazdálkodási és menedzsmentre tavaly például több mint 4200-an jelentkeztek. A népszerűségi listán előkelő helyen szerepel a mérnökinformatikus, a pszichológia, a gépészmérnöki, a kereskedelem és marketing, a turizmus-vendéglátás, a programtervező informatikus szak is. Nem véletlenül: az informatikai, műszaki és gazdasági területen végzett diplomásokra van a legnagyobb igény a munkaerőpiacon, ez pedig a fizetéseken is jól látszik.
Ez a legjobban fizető állás: havonta bruttó 1 millió 20 ezer forintos fizetés
Tavaly Magyarországon a bruttó átlagkereset 337 500 forint volt, ami 13 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest - derült ki a Workania állásportál által működtetett Fizetesek.hu online kutatásából.