A Gábor Dénes Főiskola idén ősszel tervezi elindítani a University of Hertfordshire MSc in Computer Science mesterképzését. Az itthon még kuriózumnak számító blended learning technikájú, angol nyelvű program részleteit március 26-án és április 2-án nyílt nap keretében is megismerhetik az érdeklődők.
A képzés különlegessége, hogy rugalmas képzési időtartamú, valamint hogy ötvözi a távoktatás és a hagyományos tantermi kertek előnyeit. A University of Hertfordshire, School of Computer Science online formában biztosítja a kurzus teljes tananyagát - amiben a diákok a saját ütemezésükben haladhatnak -, választja ki a helyi oktatókat és végzi a hallgatók értékelését. A magyar partnerintézmény feladta a mentori és tutori támogatás biztosítása. A személyes és online konzultációkon a hallgatóknak neves szakemberek nyújtanak egyéni segítséget.
A nagy érdeklődés ellenére, hazánkban csak néhány felsőoktatási intézményben folyik külföldi informatikai mesterképzés. Az angol nyelvű kínálat szegényes, sőt távtanulásra eddig egyáltalán nem volt lehetőség ezen a szakterületen. Erre a hiányra válaszol az MSc in Computer Science program, amely tartalmilag is egyedülálló. A szó szerinti fordításnál tágabb területet fed le, nemcsak a számítástechnika témakörét tartalmazza, hanem az információs és kommunikációs technológiák teljes vertikumát. Hogy mit is jelent ez pontosan, azt Berke József, a program szakmai vezetője, aki maga is jelen lesz a nyílt napon így fogalmazta meg: „A hallgatók az alkalmazott informatika világméretekben előtérbe kerülő területeivel ismerkedhetnek meg, mint az ember-gép interakció, mérés és modellezés, multimédia hálózatok, védelmi rendszerek, mobil rendszerek és alkalmazásuk és még sorolhatnám.”
A Gábor Dénes Főiskola március 26-án 10 órai kezdettel és április 2-án 17 órai kezdettel nyílt napot tart. A GDF-UH program projekt igazgatója, Rohonczi Edit mutatja be a University of Hertfordshire-t és az MSc program részleteit, valamint kérdésekre is válaszol. Az előadáson minden praktikus információt megtudhatunk a mesterkurzusról (tartalmi és szerkezeti felépítés, eddigi külföldi tapasztalatok, felvételi követelmények, angol nyelvi tudásszint) , valamint jobban megismerhetjük az e-learning és a kevert oktatási módszer előnyeit.