Elhibázottnak és felháborítónak tartja a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének múlt heti megjegyzését több szakmai szervezet. Parragh László azt mondta, óriási hiba, hogy a polgármesterek nem mernek bezárni gimnáziumokat.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Parragh László egy múlt heti debreceni rendezvényen azt mondta, az elmúlt öt évben 100 ezer gyerek esett ki a középfokú képzésből, ebből 84 ezer a szakképzésből, és óriási hibának nevezte, hogy "polgármesterek nem mernek bezárni gimnáziumokat". Szerinte van olyan vidéki gimnázium, ahol 2,5 tanulmányi átlaggal indítottak első osztályt.
Hozzátette: ez "kiszúrás" a gyerekkel, mert nem tud továbbtanulni, "kiszúrás" a családdal, mert olyat tanul a gyerek, aminek nincs piaci kereslete és "kiszúrás" a gazdasággal, mert nincs elegendő munkaerő.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke a Hír TV-nek azt mondta, több szempontból is problémás, amit a kamarai elnök mond. „Parragh úrnak, aki rendszeresen megszólal oktatási ügyben, illene tudnia, hogy 2013, azaz négy éve az önkormányzatok nem tudnak bezárni gimnáziumokat, mert megszüntették az iskolafenntartó státuszukat. Tehát ez egy alapvetően elhibázott nyilatkozat” – világított rá Mendrey László.
A Tanítanék Mozgalom képviselője szerint a magyar oktatáspolitika visszafelé halad az időben. „Mélyen felháborít minket, hogy egy olyan szakképzési rendszerbe akarják beterelni a középiskolás korosztályt, melyet szintén egyébként a Parragh László-féle iparkamara nyomására úgy alakítottak át, hogy az súlyosan sérti a benne tanuló diákok esélyegyenlőségét. Hiszen a közismereti tárgyak csökkentésével, a szakmai érettségi kötelezővé tételével eleve megnehezítették a szakképzésben tanulóknak a továbbtanulását. Úgy látjuk, hogy az a tendencia látszik az oktatásban, hogy minél kevesebben menjenek egyetemre, sőt minél kevesebben érettségizzenek le” – fejtette ki Sulyok Blanka.
Át kell alakítani az oktatást a technikus képzés erősítéséhez - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke kedden az M1-en. Elmondta, a vállalatok olyan mérnököket, technikusokat keresnek, akik termelni, gyártani tudnak, a magyar oktatást pedig ehhez kell igazítani.