Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szakképzés részeként a zeneművészeti szakközépiskolák a Nemzetgazdasági Minisztérium felügyelete alá tartoznak az új kormányzati struktúrában, amelyben ténylegesen szakképző intézményként kezelik - olvasható a Magyar Nemzetben.
A lapnak Záborszky Kálmán, a zuglói Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola igazgatója azt nyilatkozta, hogy "nap mint nap életidegen szabályoktól kell megvédeni a zenei oktatást, miközben értelmetlen kompromisszumokra kényszerülnek a források biztosítása érdekében".
Az igazgató kifejtette: a szakközépiskolák legfontosabb bevételi forrása a szakképzési hozzájárulás, így a zeneművészeti szakközépiskolák nincsenek könnyű helyzetben, amikor maguknak kell olyan céget keresniük, amelyik közvetlenül az ő iskolájuknak adna támogatást. "Hiszen a művészetnek nincs háttéripara" - fűzte hozzá.
A végső csapást azonban - olvasható a Magyar Nemzetben - az jelentette, amikor a térségi integrált szakképző központokba (TISZK) való tömörüléshez kötötték a szakképzési hozzájáruláshoz való jogosultságot. A zeneművészeti szakközépiskoláknak ez pluszkiadást és rengeteg felesleges adminisztrációt jelent.
A TISZK fenntartása többletöltséggel jár. Életidegen az is - mondta a lapnak Záborszky Kálmán -, hogy a szakképzésben jellemző modulrendszert rákényszerítik a zeneművészeti szakiskolákra, ami miatt nekik is olyan egységekre kell bontani az oktatást, amelynek a valósághoz semmi köze nincs.