Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Helyesírási hibái miatt kénytelen magyarázkodni Kate Middleton - a brit bulvárlapok már most arról cikkeznek, hogy Katalin hercegnő hiába járt Nagy-Britannia egyik legdrágább középiskolájába, a helyesírás nem tartozik az erősségei közé.
Kate Middleton 2008-ban írt levelet az All England Clubnak, hogy megköszönje a Wimbledonban töltött “kellemes napokat” – adta hírül a Daily Mail. A szövegben két helyesírási hibát is találtak: a hercegné a quiet (nyugodt, csendes) helyett azt írta, hogy quite (eléggé, egészen), míg az angol till szóból az utolsó betű maradt le.
A levelet ráadásul bárki megnézheti, az egyik wimbledoni múzeum ugyanis üvegvitrinben tárolja. Kate Middleton Nagy-Britannia egyik legdrágább középiskolájába járt, a Marlborough College tanulóitól évente 29 ezer fontos, vagyis kilencmillió forintos tandíjat kér. Hol kerül nyolc-tízmillió forintba egy tanév? A világ legdrágább középiskoláiról itt olvashatsz.
A középiskolai záróvizsga után a skóciai St. Andrews egyetemen tanult tovább, ott találkozott Vilmos herceggel: a brit sajtó szerint ez Nagy-Britannia első számú "párösszehozó" egyeteme, a hallgatók 10 százaléka talál rá falai közt jövendőbelijére.
A St. Andrew egyébként jól járt Vilmossal és Kate-tel: a trónörökösi jelenlét egyik évről a másikra 44 százalékkal tette kívánatosabbá az egyetemet a brit továbbtanulók körében - főként a lányok száma szökkent nagyot -, de a külföldiek is "beindultak", kétszer annyian jelentkeztek, mint korábban. A kisvárost addig legfeljebb golfpályái, tiszta tengerpartja és történelmi épületei miatt ismerték. A St. Andrews egyetemről bővebben itt olvashatsz.