szerző:
Eduline

A Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Közép-európai Egyetem és az International Business School mesterképzéseit is a legjobbak közé sorolták az Eduniversal legfrissebb rangsorának készítői.

Az Eduniversal világszerte 154 ország 4000 gazdasági mesterképzését és 30 MBA (Master of Business Administration) programját vizsgálta a szakok reputációja, a végzettek kezdő fizetése, illetve a friss diplomások által kitöltött elégedettségi kérdőív alapján. Az így kapott eredményeket szakonként rangsorolták.

A legjobb MBA- és executive MBA-képzések

A kelet-európai régió executive MBA-képzései között taroltak a lengyel intézmények, négy egyetemük jutott be a legjobb tíz közé, a Varsói Közgazdasági Iskola (SGH) szerezte meg az első helyet. A listán a harmadik helyezett a Budapesti Corvinus Egyetem executive MBA-képzése, a Közép-európai Egyetem (CEU) pedig a tizennegyedik.

A legjobb, nappali munkarendű MBA-képzések rangsorában szintén egy lengyel intézmény, a Varsói Egyetem került az első helyre, a Corvinus a negyedik helyen áll, a CEU pedig a nyolcadik helyet szerezte meg.

A kelet-európai régió legjobb executive MBA képzései

Nyugat-európában a francia INSEAD, a London Business School és a Maastrichti Egyetem kínálja a legjobb executive MBA-képzéseket, a nappali tagozatos MBA-képzések listájában pedig a Copenhagen Business School lett az első.

A legjobb mesterképzések

Az élelmiszermenedzsment rangsorban a 12. lett a Budapesti Corvinus Egyetem képzése, egy másik listában a 23. helyet szerezte meg a Corvinus vidékfejlesztési agrármérnök szakja, 48. lett az egyetem turizmus-menedzsment mesterképzése, 74. helyezést ért el a logisztikai menedzsment szak.

A fenntartható fejlődés és környezetgazdálkodás mesterszakokat rangsoroló listára három magyar képzés került fel: 55. a Közép-európai Egyetem (CEU) mesterképzése, 83. a Corvinus regionális és környezeti gazdaságtan szakja, 96. pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) mesterképzése.

A kelet-európai régió rangsoraiban a Corvinus kilenc képzéssel szerepel. Saját kategóriájában a számvitel és a marketing mesterszakja az 5. lett, a közgazdasági elemző, a gazdaságinformatikus, valamint közgazdálkodás és közpolitika mesterszakja a 6., vezetés és szervezés mesterszakja a 7., a kommunikáció és médiatudomány a 8., a pénzügy a 9., a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás pedig a 13.

A BME számvitel és műszaki menedzser mesterszakjai megszerezték a 9. helyet, a marketing mesterképzés a 13., a pénzügy pedig a 15. lett. Az International Business School (IBS)  emberi erőforrások mesterképzése a 3., marketing képzése a 7., nemzetközi gazdálkodás képzése a 10., pénzügy képzése pedig a 11. lett. A CEU nemzetközi üzleti jogi képzése kategóriájában a 4. lett, közpolitika mesterképzése pedig a 7. helyezést szerezte meg.

Kíváncsiak vagytok az egyetemek és főiskolák 2015-ös HVG-rangsorára? Itt találjátok a teljes listát, online.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!