A hallgatók szerint hatalmas veszteséget jelentene a Műegyetem számra a GTK elvesztése.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Hallgatói Képviselete pénteken állásfoglalást adott ki a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar esetleges elcsatolása, valamint a dékánjuk felfüggesztésével kapcsolatban. Ahogy a csütörtöki hallgatói fórum után sejthető volt, az egyetem valamennyi hallgatói önkormányzata felsorakozik a GTK mellett.
Lényegében nincs olyan hivatalos személy, aki képviselheti őket BME és más szervezetek előtt Andor György felfüggesztése óta, de tárgyalni szeretnének. A kar elcsatolása is még bizonytalan, de tüntetésre nem készülnek. A BME GTK QII-es épületében gyűltek össze a hallgatók, hogy a hallgatói önkormányzat segítségével tájékozódjanak, hogy pontosan mi történik a karral: miért függesztette fel a rektor Andor György dékánt, mennyiben valós az elcsatolás lehetősége?
Az állásfoglalás nem tért ki érdemben az elcsatolásra, mindössze annyit jegyeztek meg, hogy hatalmas veszteséget jelentene a GTK elvesztés. A mérnöki és gazdaságtudományi képzések párhuzamos jelenléte megítélésük szerint kölcsönösen előnyös mind a mérnöki, mind a gazdasági tudományág számára.
Nem foglalnak abban állást, hogy a GTK-nak vagy a BME vezetésének van-e igaza a kérdésben, de kiemelik, hogy a közelmúlt "A GTK helyzete" címen megismert dokumentum, mely összegyűjtötte a kar problémáit, a párbeszéd felé tett első lépés volt. Andor György dékán felfüggesztését a dokumentum nyilvánosságra hozatalát követően egy érthetetlennek, valamint aggodalomra okot adó cselekedetnek minősítették.
A BME EHK arra kérte a feleket, hogy egyenlő feltételek mellett biztosított párbeszéd útján találjanak mindenki számára megfelelő megoldást, ezzel is megóvva az egyetem jó hírét, a hallgatói érdekek figyelembe vételével.