szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A szír diákok gyűjtést, mentőakciókat és véradást szerveznek, a török orvostanhallgatók pedig az egyetemi kórházakban segítik a földrengésben megsérültek ellátását.

A Török Felsőoktatási Tanács február 6-án adott ki közleményt arról, hogy legalább tíz törökországi régió felsőoktatási intézményeiben rendeltek el szünetet. Mahmut Özer, az ország oktatási minisztere pedig Facebookon tette közzé, hogy február 13-ig minden oktatási intézmény zárva tart a Törökországot és Szíriát sújtó 7,8-as erősségű földrengés miatt. Az ötödéves orvostanhallgatókra és a hatodéves fogorvostan-hallgatókra nem vonatkozik a döntés, rájuk ugyanis szükség van az egyetemi kórházakban - írja a University World News.

 „A régióban és a környező tartományokban működő egyetemi kórházaink sürgősségi és intenzív osztályai nyitva állnak, kapacitásuk növelése érdekében megtették a szükséges intézkedéseket” – áll a közleményben.

Ezzel egy időben a Szíriai Diákok Nemzeti Szövetsége (NUSS) is akcióba kezdett; ők az egyetemeken, egészségügyi intézményekben és kórházakban szerveznek véradási akciókat, és felszólították az egészségügyi hallgatókat, egyetemi kórházakat, hogy azonnali hatállyal nyújtsanak önkéntes segítséget az arra rászorulóknak. A diákok akciójára több szír egyetem is reagált. Az Al-Hawash magánegyetem segélykampányt és adománygyűjtést szervezett, az Aleppói Egyetem önkéntes mentőcsapatokat küldött a földrengés által sújtott régióba, számos intézmény pedig a romok eltakarításában és az otthonukat elvesztett emberek elszállásolásában segít.