Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Megszüntették a PTE volt főigazgatójának házi őrizetét pénteken - értesült szombaton a Pécsi Stop.hu hírportál. A bíróság lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el vele szemben.
Az egykori egyetemi vezető egy vesztegetési ügy gyanúsítottja. Az MTI megkeresésére a volt főigazgató nem kívánt a részletekről nyilatkozni.
Hajdu István, a Pécsi Városi Bíróság elnöke szombaton azt mondta: a pécsi egyetem egykori gazdasági vezetője jelenleg lakhelyelhagyási tilalom alá került, ő azonban kérte minden kényszerintézkedés megszüntetését. A döntés a jövő héten várható - tette hozzá.
A Pécsi Ítélőtábla 30 millió forintos óvadék ellenében július végén szüntette meg előzetes letartóztatását, ekkor rendelte el a házi őrizetet. Az óvadékot augusztus elsején fizették ki, a volt igazgatót aznap hazaengedték.
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) tavaly április óta folytat nyomozást a PTE gazdálkodásával összefüggésben bűnszövetségben elkövetett vesztegetés és más bűncselekmények miatt. Több mint húsz ember ellen indult eljárás. Az ügyben az egyetem volt gazdasági főigazgatója mellett érintett az intézmény informatikai igazgatója, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Zrt. vezérigazgatója és a PTE három, informatikai termékekkel, irodaszerekkel foglalkozó beszállító cégének több képviselője is.
Tavaly június óta tizenegyen kerültek előzetes letartóztatásba, de ma már senki sincs ezen intézkedés hatálya alatt. Az NNI titkos információszerzésen is alapuló feltételezései szerint az egyetemi alkalmazottak különböző beszerzések során pénzért jogtalan előnyhöz juttatták a három vállalkozást.