Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
"Nagy baj egy országra nézve, ha első számú vezetője pszichésen, lelkében olyan típusú ember, aki képtelen elviselni, hogy bárki más rajta kívül vagy az ő támogatóin kívül érdemlegeset, pozitívat tud csinálni" - reagált Magyar Bálint volt oktatási miniszter a Magyar Nemzet állításaira a Klubrádióban, miszerint a felsőoktatási ppp-szerződések eladósították az országot, ezért a volt tárcavezetőt is felelősség terheli.
„Én büszke vagyok erre a programra, a felsőoktatási ppp-s beruházások 2003-ban kezdődtek el és 2010-ig tartottak. Ez a magyar felsőoktatásnak a legintenzívebb és legsikeresebb infrastrukturális fejlesztése volt. Egy olyan időszakban kellett végigvinni ezt a programot, amikor nyilvánvaló volt, hogy semmilyen más forrás nem fog rendelkezésre állni. Mert a szocialisták 100 napos programja – amit a Fidesz is megszavazott - nyomán megszűnt minden szabad fejlesztési forrás” – mondta Magyar Bálint a Klubrádiónak.
A volt oktatási miniszter szerint a felsőoktatási ppp-program során 54 beruházás valósult meg, ezek nagy része kollégiumépítés és -felújítás volt. „Addig 40 ezer férőhelyes kollégium volt Magyarországon, változatlanul ugyanannyi, mint 15-20 évvel korábban, amikor még negyede volt a hallgatói létszám, és felújítások sem történtek. Ebből végül 17 ezer kollégiumi férőhelyet újítottunk fel, és mintegy 8500 férőhelyet létesítettünk. Az összeg másik részéből pedig új oktatási épületek, kutatóhelyek, könyvtárak épültek” – tette hozzá.
Magyar Bálint hangsúlyozta, a felsőoktatási ppp-s beruházások kimutathatóan nem növelték a költségvetés terheit. A Magyar Nemzet szerint négyszázmilliárd forintot spórolhat a kormány, ha megszünteti a ppp- – azaz magántőkét bevonó – szerződéseket. Magyar Bálinttal készített korábbi interjúnkat itt olvashatod el.
A szaktárca szeptemberben egyezségre juthat valamennyi magánbefektetővel, majd arra keresnek választ, hogy az állami vagyon elherdálásáért kit terhel büntetőjogi felelősség. A szálak – a lap szerint – Magyar Bálint oktatási minisztériumához, Gyurcsány Ferenc volt üzlettársához és a honvédelmi tárca korrupciós ügyeiből ismert egyik céghez vezetnek.