Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Közösségek, hálózatok és társadalomra gyakorolt hatásuk a témája a nemzetközi tanulmányok nyári egyetemének, amelyet július 15. és 20. között rendeznek meg Pécsen.
A korábban Pécsi Nemzetközi Kultúrhét (ICWiP - International Culture Week in Pécs) elnevezésű rendezvényt immár tizenötödik alkalommal tartják meg, ezúttal ötven országból százötven fiatalt, főként felsőoktatási hallgatót várnak. A SIEN Alapítvány, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi, valamint Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett eseménysorozat egy angol nyelvű, külső érdeklődők számára is nyitott, ifjúsági szakmai konferenciát és tematikus kulturális rendezvényeket - vitafórumokat, előadásokat, workshopokat, kiállításokat, kirándulásokat - foglal magába.
A diákok a bölcsész- és jogi karon több tudományág szemszögéből vizsgálják a nemzetközi hálózatok, kisebb-nagyobb közösségek és a globalizáció társadalmi-gazdasági hatásait. Az aktuális témákat nemzetközileg ismert szakemberek és előadók segítségével tárgyalhatják meg, munkájukért kreditpontokat kapnak.
A nyári egyetemen tizenkét előadás hangzik el, az előadók között lesz Bod Péter Ákos, a Budapesti Corvinus Egyetem közgazdász professzora, aki a gazdasági válság hatásairól beszél, a Tokiói Egyetem professzora, Endo Mitsugi, aki a Fukusima utáni Japánról szól majd a hallgatókhoz, a norvég Kuhnle Stein professzor pedig a migrációról tart előadást.