November 6-án megkezdődött a regisztráció a Mathias Corvinus Collegium és a Case Solvers közös rendezésű megmérettetésére, az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyre.
Jóllehet a verseny történelmi témájú, mint az a nevéből is kiderül, egy problémamegoldó, esetoldó versenyről van szó. Az idei évben ötödik alkalommal megrendezendő OKPV-t az egyetemi esetoldó versenyek mintájára hozták létre, célja pedig, hogy a tanulók már középiskolás korban elsajátíthassák a problémamegoldás, kritikus és kreatív gondolkodás, strukturált problémakezelés, prezentációs készség és a csapatban való munka alapjait.
Hogy is néz ki ez a verseny?
A diákok 3 fős csapatokban, egy történelmi döntéshozó bőrébe bújva oldanak meg jelentős múltbéli krízishelyzeteket, saját belátásuk szerint alakítván a történelmet.
A versenyzők online tréningek során ismerkednek meg a problémamegoldás módszertanának alapjaival, ezután online selejtezőkön adnak számot tudásukról. Az ezek során legjobban teljesítő csapatok az ország 7 pontján megrendezett regionális döntőkön, történészekből és vállalati vezetőkből álló zsűri előtt mutatják be, egy 72 órával korábban kézhez kapott esetre adott megoldásukat.
Kiknek érdemes jelentkezni?
A versenyt azoknak ajánlják, akik érdeklődnek a történelem, a strukturált, logikus gondolkodás, a problémamegoldás iránt, szeretnék játszva fejleszteni készségeiket és szert tennének a későbbiekben is jól hasznosítható képességekre, mindezt egy jó hangulatú, kihívásokkal teli versenyen. Fontos megemlíteni a verseny fődíját, ami nem más, mint egy négynapos út Párizsba.
Meddig lehet jelentkezni?
Január 7-ig az okpv.hu-n jelentkezhettek, 3 fős csapatokban. Bővebb információkat az oldalon kaphattok a versenyről.
Újabb matekteszt, amellyel kideríthetitek, hogy mennyit tudtok matekból. A szögeket helyes sorrendbe kell elhelyezni, növekvő, illetve csökkenő irányban is. A feladat egyik remek része, hogy több játékos is választható, így akár a barátaitokat is kihívhatjátok. A tesztet a learningapps.org tette közzé, a feladat egyszerű: a különböző szögeket kell sorrendbe tenni.