Amit a Babysitter képzésről tudni kell.
Egy keresett szakma, ami lehetőséget ad arra, hogy nyelvtanulás mellett pénzt keressünk belföldön vagy külföldön. Végezhető fő- és mellékállásban, iskola tanulmányokkal összeegyeztethető, rugalmas munkaidővel. A tanfolyam ára elfogadható, ráadásul egy hónapon belül el lehet végezni. A befektetés pár hónap alatt visszatérül (másodállásként is).
Szakképzési hozzájárulás - a gyakorlatban
Miként lehet eszközként felhasználni a szakképzési hozzájárulást az egész életen át tartó tanulásban?
Ingyenes vállalkozói készségfejlesztő képzés
Folytatódik a nők vállalkozásindítását, munkavállalását elősegítő ingyenes készségfejlesztő képzés a Közgazdasági Politechnikumban - közölte Visegrádi Judit, tréner.
Mi az Új Pálya Program?
Az Új Pálya program az Európai Unió és a kormányzat által finanszírozott kiemelt projekt, mely a közszférából elbocsátott alkalmazottaknak kíván segítséget nyújtani olyan képzések támogatásával, melyek segítik az elhelyezkedést.
Az új OKJ
A hazánkban megszerezhető szakképesítéseket az Országos Képzési Jegyzék (röviden: OKJ) tartalmazza. Az első ilyen jegyzéket 1993-ban készítették el. Azóta több szakma kikerült, mások bekerültek a jegyzékbe, mégis hiányos és elavult volt a rendszer. Az egész életen át tartó tanulás szemlélete, és a munkaerőpiacon végbemenő változások megkövetelték a szakképzés szerkezetének, és ezzel az egész rendszernek a teljes átalakítását.
Te milyen tanfolyamra jársz?
A felnőttképzés fontossága egyre inkább felértékelődik hazánkban. Elhagyva az iskolapadot, akár munka mellet is egyre többen érzik szükségét valamilyen szakmai továbbképzést elvégezni, tudásukat tovább gyarapítva, elhelyezkedési esélyüket tovább növelve.
A felnőttképzéssel foglalkozó intézmények munkáját támogatja az Unió
A felnőttképzéssel foglalkozó intézmények, szervezetek számára ír ki pályázatokat az Európai Bizottság három témakörben, így a 2009. február 27-i határidőt megjelölő Grundtvig projektek a széleskörű partnerséget, a kiegészítő tevékenységeket, illetve a többoldalú projektek megvalósítását támogatják. A programban a 27 európai uniós tagország, a három EFTA ország (Norvégia, Izland, Lichtenstein), illetve Törökország vehet részt.
A felnőttképzés történetéről Pécsett
Harangzúgással kezdődött A felnőttképzés története Közép-Európában című szimpózium a Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrásfejlesztési Karán (PTE FEEK), október másodikának reggelén. A megnyitót, melyen Koltai Dénes dékán mondott beszédet, a PTE FEEK által létrehozott egyetemi kertben tartották, ahol a konferencia kezdetének tiszteletére megszólaltatták a harangot is.
Tudod-e még, mit tanultál tavaly nyáron?
Vajon hogyan boldogul a néhány évvel ezelőtt végzett informatikus egy idén megjelenő alkalmazással, amely teljesen új alapokra helyezi a munkáját? Kitől tanulja meg egy 40 éves irodai dolgozó, hogy hogyan végezze a feladatait egy frissen kialakított papírmentes irodában? Hogyan szakíthat időt egy felsővezető arra, hogy rálátást nyerjen a folyamatosan változó EU-s és hazai jogrendre? Kinek kell fizetnie ezeknek a szakembereknek a továbbképzését? Miből fog mindez megtérülni? Olyan kérdések ezek, melyekkel hamarosan mindenkinek szembe kell néznie.