szerző:
Eduline

Órák múlva a matematika vizsgáival folytatódik az idei érettségi. Itt van minden, amit tudnotok kell róla.

Ilyen lesz a középszint

A középszintű írásbeli vizsga 180 percig tart, a diákok először az I. feladatlapot oldják meg 45 perc alatt, ezután ezt beszedik. A II. feladatlapra 135 perc áll rendelkezésre. A feladatlapokon belül a rendelkezésére álló időt tetszésük szerint oszthatják fel a vizsgázók az egyes feladatok között, és a megoldásuk sorrendjét is meghatározhatják.

Az I. feladatlap 10-12 rövid feladatot tartalmaz, amelyek az alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét hivatottak ellenőrizni. A II. feladatlap két részre oszlik, az elsőben három, egy vagy több kérdésből álló feladatot kell megoldaniuk a diákoknak. A második rész három, egymással megegyező pontszámú feladatot tartalmaz, amelyből a vizsgázó választása szerint kettőt kell megoldani, és csak ezek értékelhetők.

Az I. feladatlapra 30, a II. feladatlap első része összesen 36 (feladatonként 12), második részére pedig 34 (feladatonként 17) pontot kaphatnak a vizsgázók.

Kapcsolódó cikkek

A diákok véleménye az emelt szintű magyarról

Szaktanári vélemények a középszintű magyarról

A magyar középszint első feladatlapjának megoldása

A magyar középszint második részének nem hivatalos megoldása

Diákok véleménye szerint könnyű volt a középszintű magyar

Az elemt már hosszabb lesz

A matematika emelt szintű írásbelije 240 perces. Az írásbeli vizsga két részes, az első feladatsort ugyanakkor nem szedik be, így a diákok szabadon dönthetik el, hogy mennyi időt szánnak az egyes részekre és feladatokra, illetve milyen sorrendben oldják meg őket. Az I. részfeladatsor négy feladatból áll, amelyek több részkérdést is tartalmazhatnak. A II. részfeladatsor öt, egymással megegyező pontszámú feladatot tartalmaz, ebből négyet kell kiválasztani, megoldani, és csak ez a négy értékelhető. A diákok az I. részfeladatsorra összesen 51, a másodikra pedig 64 (feladatonként 16) pontot kaphatnak.

A diákok közép- és emelt szinten is vihetnek magukkal függvénytáblázatot (akár többfélét is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet, körzőt, vonalzót és szögmérőt. Egymás között a vizsga alatt ezeket nem lehet cserélni. A feladatok megoldásának értékelése központilag kidolgozott javítási-értékelési útmutatók alapján történik.

Maradjatok velünk egész nap, ugyanis 6-tól percről percre követjük az eseményeket, délután pedig elsőként jövünk a megoldásokkal! Ha bármilyen észrevételetek van a vizsgákkal kapcsolatban, azt az [email protected] címre várjuk!

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!