A felsőoktatási pótfelvételi egy második esély arra, hogy valaki bekerüljön egyetemre, ha ez a rendes felvételi eljárásban nem sikerült, vagy nem is jelentkezett korábban. Ezt jellemzően az általános felvételi eljárás ponthatárhúzása után szervezik meg július végén – augusztus elején. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Kik pótfelvételizhetnek?
Azok, akik nem nyertek felvételt az általános felvételi eljárásban, vagy korábban nem is adtak le érvényes jelentkezést.
Milyen szakok érhetők el?
Azok a képzések, amelyekre az adott intézmény az általános felvételi eljárásban nem töltötte be az elérhető keretszámot. Jellemző, hogy ezek önköltséges képzési formák, de előfordul néhán állami ösztöndíjas is a meghirdetett szakok között.
Hány szakra lehet jelentkezni és hol?
Mndössze egyetlen képzésre lehet jelentkezni, aminek a felülete az általános felvételi eljáráshoz hasonlóan az E-felvételi rendszere lesz.
Hogyan számolják a pontokat?
Ugyanúgy, mint az általános felvételi során, tehát 500 pontos rendszerben:
- a tanulmányi eredmények 200 pontot,
- az érettségi eredmények 200 pontot,
- az intézményi pontok (korábban többletpontok) 100 pontot érnek.
Mikor indul és meddig tart?
A pótfelvételi általában néhány nappal a ponthatárok kihirdetése után, július végén kezdődik és jellemzően mindössze néhány napig, augusztus elejéig jelentkezni. A pontos dátumokat a felvi.hu fogja nyilvánosságra hozni.
Mikor hirdetik ki a ponthatárokat?
Általában augusztus végén.