Egyre több közép-európai egyetem segít az Ukrajnából menekülteknek
Kelet- és közép-európai egyetemek támogatják a háború elől menekülő hallgatókat, oktatókat és kutatókat. Van, ahol jogi tanácsadást biztosítanak, máshol pénzzel segítenek.
Kelet- és közép-európai egyetemek támogatják a háború elől menekülő hallgatókat, oktatókat és kutatókat. Van, ahol jogi tanácsadást biztosítanak, máshol pénzzel segítenek.
Ukrajnából menekült diákok költöztek be a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) fővárosi, Vas utcai kollégiumába.
A levélben, amelyet az egyetem 7500 egykori és jelenlegi hallgatója írt alá, kiállnak a háború ellen.
A Pannon Egyetemen tanít tovább a harkovi egyetem egyik docense.
Hazaérkezett az a százhatvan indiai egyetemista, aki Magyarországon keresztül menekült Ukrajnából.
Az ukrán-orosz háború másik oldala: sok külföldön tanuló orosz egyetemista érzi úgy, hogy egyedül maradt, pedig sem a háborút, sem az orosz elnököt nem támogatja.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) külön jelentkezési felületet nyitott meg azoknak a hallgatóknak, akik az ukrajnai háború elől menekülnek, de szeretnék folytatni az egyetemet.
Több tucat iskolában tagadták meg a munkát egy-egy napra a tanárok, tanítók a sztrájkrendelet ellen tiltakozva, a jövőben az állami iskolák dolgozóinak sem lesz kötelező a koronavírus elleni oltás. A hét oktatási hírei.
A győri Széchenyi István Egyetem 121, az ukrajnai háború elől Magyarországra menekült indiai hallgatót fogadott be, akik hamarosan hazautaznak. Az egyetem egyébként kétszáz, menedéket kereső nemzetközi hallgató befogadását vállalja.
Az ukrán és kettős állampolgárságú hallgatóknak nem kell befizetniük a tavaszi félév önköltségét a Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE).
Egyik napról a másikra 77 ukrajnai menekültet helyeztek el a győri Bartók Béla Ének-zenei Általános Iskola tornatermében - több szülő panaszt tett.
Az egyetem kedden tájékoztatta a kurzust tartó Paolo Nori írót, hogy a "viták elkerülésének érdekében" a Dosztojevszkij-kurzusát törölték.
A diákoknak egy olyan műsort is vetítenek, melyben a háborút „felszabadító küldetésként” említve hangsúlyozzák a támadások szükségességét.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyeztetett az ukrán partneregyetemeivel és a külföldi hallgatóiknak is szeretnének segíteni.
Nyolc egyházi iskola fogott össze, hogy oktatást szervezzen Ukrajnából elmenekült, Budapestre érkező gyerekeknek.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nem díszpolgára a Debreceni Egyetemnek - közölte az intézmény a honlapján, az MTI szerint.
Szakértők szerint az ilyesmit nem szabad eltitkolni a kicsik elől, mert minden gyereknek joga van ahhoz, hogy értsék, mi zajlik körülöttük, még akkor is, ha úgymond "felnőtt dolgokról" van szó.
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem is segíti az Ukrajnából, a háború elől menekülőket - kollégiumi helyeket adnak a rászorulóknak és megnyitják a kurzusaikat.
Az debreceni intézmény még 2017-ben adott kitüntetést az orosz elnöknek, aki február 24-én hajnalban katonai művelet végrehajtását rendelte el Ukrajnában. A háború kirobbanása óta egyre több embert foglalkoztat a kérdés: visszavonja-e az egyetem a kitüntetést.
Ma indul a Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzatának, és az Eötvös Loránd Tudományegyetem adománygyűjtő akciója is.