Ezért van az embereknek bölcsességfoguk
A Szertár új podcast adásában az evolúció olyan bizonyítékainak néztek utána, amik esetenként a mai napig megjelennek az élővilágban.
A Szertár új podcast adásában az evolúció olyan bizonyítékainak néztek utána, amik esetenként a mai napig megjelennek az élővilágban.
Négy elemmel bővült a periódusos rendszer, így a tankönyvekben szereplők elavultak lettek.
Mobilról olvassátok ezt a cikket? Akkor mindenképp szakítsatok időt arra is, hogy személyesen beszélgessetek valakivel, ugyanis komoly gondokat okozhat a túl sok neten töltött idő. Nem biztos, hogy jó, ha mindig kéznél a net.
Bármennyire is szeretnénk azt hinni, hogy mindent tudunk magunkról, a saját elménk mégis rengeteg titkot rejt. A pszichológusok számos teszttel és kísérlettel igyekeztek megfejteni az emberi gondolkodást. Mi most 5 olyan kísérletet mutatunk be, amik után biztos másképp nézel majd az emberiségre.
Elgondolkodtál már valaha azon, mi történne, ha a Földön nem lenne oxigén öt másodpercig?
Be akarják vezetni a mindennapi meditációt az amerikai iskolákban, így akár a matekdoga előtt is lemehetnek alfába.
Az emberi faj nem a csimpánzoktól származik, Kolumbusznak nem kellett bebizonyítania, hogy a Föld gömbölyű, és Newton sem úgy ismerte fel a gravitációt, hogy egy alma ráesett a fejére. Ez a nap videója.
A „hülyeség” pszichológiájáról végeztek kutatást az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen (ELTE).
Egy régóta létező gyógyszert kezdenek el az Egyesült Államokban tesztelni 20 kutyán. A pirula rovarok és egerek esetében már bizonyított, és emelte az állatok élettartamát, akik nem csak tovább éltek, de egészségesek is maradtak. Hamarosan embereken is tesztelhetik.
Tudod mi az a narantsszínű kéngyúlatsavas dárdats? Nem? Nos, egy kémiai fogalom a magyar nyelvújítók szerint.
Most először sikerült rögzítenie a NASA-nak, milyen az, amikor egy fekete lyuk beszippant egy csillagot.
Talán bele se gondoltatok, hogy a mindennapos cselekvéseitek is rontják a szellemi teljesítményeteket.
Bár nagyon egyszerű lenne, ha alvás közben is tanulhatnánk, pusztán azzal, hogy hallgatjuk a leckét, ez egyelőre nem járható út. A kutatások azt azonban bebizonyították: ha lefekvés előtt tanulunk, azt könnyebben jegyezzük meg.
Vasárnap este vagy hétfő hajnalban érdemes lesz az eget fürkészni, ugyanis lehet, hogy Magyarországon is látható lesz az északi fény.
Tudtátok, hogy akkora energia van bennetek, mint 30 hidrogénbomba? Vagy hogy a tüsszentést miért nem szabad visszatartani? És azt, melyik a világ legerősebb élőlénye?
A kutatók szerint kezdetben volt egy ősnyelv, és elképzelhető, hogy ismét mindenki ugyanazon a nyelven fog beszélni a jövőben.
A sors olykor kegyetlen tréfát űz a feltalálókkal, akik miközben a valami új dolgot kutatnak és fejlesztenek, saját találmányuk áldozatai lesznek.
Előfordult, hogy sietni kellett, de nem találtad a lakáskulcsod? Tudtad, hogy a konyha-előszoba tengelyen van valahol, de a pontos helyére nem emlékeztél? Vajon hogyan működik a memória? Miért emlékszünk jobban szeretteink születésnapjára, mint Napóleonéra? És valóban segít felidézni valamit, ha visszamész arra a helyre, ahol megtanultad?
Sokan nem tudják azonosítani, melyik lábujjukat érintették meg, ha nem néznek közben oda - derült ki az Oxfordi Egyetem kis létszámú tesztjeiből.
A kutatók kiszámolták, mennyi ideig élhetne egy ember, miután élve eltemették egy koporsóban.