Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Még van egy-két évetek az érettségiig, de már most tudjátok, hogy egyetemen vagy főiskolán szeretnétek majd továbbtanulni? Akkor jobb, ha már most sem veszitek lazán a tanulást. Mutatjuk, hogy miért.
A szaúd-arábiai Princess Nourah Bint Abdul Rahman Egyetemen kizárólag nők tanulhatnak. A 800 hektáros campust két év alatt húzták fel, a hatalmas távolságok miatt az oktatók és a hallgatók metróval közlekednek az épületek között.
Oxford, St Andrews, Cambridge - nem meglepő, hogy a legnevesebb brit egyetemeken szerzett Vilmos herceg, Beatrix hercegnő és Károly herceg is. De van olyan királyi sarj, aki kevésbé ismert egyetemen tanult.
Ha tavasszal érettségiztetek vagy diplomáztatok, és nem tanultok tovább, akkor hamarosan fizetnetek kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot, azaz a TB-t. De mégis meddig vagytok még jogosultak ingyenes orvosi ellátásra, és mekkora összeget kell majd fizetnetek havonta? Mutatjuk a részleteket.
A Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogramra olyanok jelentkezhetnek, akik külföldi egyetemen szeretnének továbbtanulni. A támogatás a felvételi vizsgát és a kiutazás költségeit fedezi.
A nyolcadikosok 41 százaléka technikumokban tanul tovább - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért felelős helyettes államtitkára.
Kíváncsiak vagytok, mennyi az esélye annak, hogy bekerüljetek az általatok választott középiskolába? Ezzel a keresővel a 2013/2014-es tanévig visszanézhetitek a középiskolák beiskolázási adatait.
Évről évre egyre több magyar diák dönt úgy, hogy külföldi egyetemre jelentkezik. A végzős középiskolásoknak (és szüleiknek) a felvételi követelmények mellett a várható kiadásokra is érdemes felkészülniük.
Évekkel ezelőtt az egyetemekre még úgy tekintettünk, mint a tudás egyedüli forrására - de ez ma már egyáltalán nincs így. Az információkhoz szinte bárki bárhonnan hozzáférhet, az egyetemeknek pedig alkalmazkodniuk kell ezekhez a változásokhoz. De mégis hogyan?