Elkezdődött a pedagógus teljesítményértékelési rendszer tesztelése
A Nemzeti Pedagóguskar elnöke úgy tudja, már 30-40 iskolában tervezik a tanárok béreit differenciáló rendszert.
A Nemzeti Pedagóguskar elnöke úgy tudja, már 30-40 iskolában tervezik a tanárok béreit differenciáló rendszert.
Az országban folytatni fogják a rendszeres szűrést, ugyanis az elvégzett gyorstesztek kétharmadát a PCR-tesztek is igazolták a diákoknál.
Már a héten, de legkésőbb a jövő hét elején megérkeznek az iskolákba a tesztek.
Az országban így szeretnék kiszűrni a fertőzötteket.
A 18 év alattiaknál nem a megszokott tünetekkel jelentkezik a koronavírus-fertőzés, ezért enyhe tüneteknél is érdemes lehet tesztelni.
Az általános iskolák között hetente 600 ezer nyáltesztet osztanak szét a diákok koronavírus elleni szűrésére.
Mindent megtesznek, hogy elkerüljék az újabb bezárásokat.
Vajon lesz-e tesztelés, hány fertőzött után állhatnak át az iskolák online oktatásra, és ki dönthet az átállásról? Akad pár megválaszolatlan kérdés az iskolakezdéssel kapcsolatban, a Civil Közoktatási Platform (CKP) levélben fordult Maruzsa Zoltán államtitkárhoz.
A tanárokat és a diákokat egyaránt - javasolja a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
A felsősök és a középiskolások is nyitottak az elképzelésre.
A Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (BDDSZ) mindezt a jövő hétfőn életbe lépő járványügyi szigorító intézkedések, illetve a bölcsődék nyitva tartása miatt várják el.
Ha a fertőzés felbukkan az iskolákban, akkor Nemzeti Népegészségügyi Központ dönt a karanténról és a további lépésekről. De mi lesz az esetleg egészségesen karanténba kerülőkkel?
Rendszeres tesztelésre kötelezik azokat, akik nem kérik a védőoltást. A szabály nem mindenkire vonatkozik. Mutatjuk a részleteket.
Januárban is tesztelik a pedagógusokat. A mai naptól december 30-ig lehet online regisztrálni a tesztelésre.
Kiderült, pontosan mit jelentenek azok a bizonyos engedmények a tesztelő egyetemistáknál.
Kiderült az oktatásban dolgozók teszteléseinek eredménye, Maruzsa Zoltán pedig azt nyilatkozta, céljuk továbbra is az, hogy működjön az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt kéri nyílt levében, haladéktalanul rendelje el a téli szünetet mostantól. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A szakszervezet szerint nem lesz több tesztelés.
Kásler Miklós javaslatcsomagját a kormány is támogatja.
Bizonytalanságról és információhiányról számoltak be a kivezényelt egyetemisták, szerencsére a tanárok kedvesek és a hivatástudattal sincs probléma.
Az első tesztelések után tizennégy osztály állt át digitális oktatásra Szekszárdon. A tesztelést csak a tanárok egy része kérte.