A budapesti Zrínyi Miklós Gimnázium is csatlakozott a hétfői iskolai sztrájkhoz
A döntésüknek számos oka van, írja az iskola sztrájkbizottsága, de a legfontosabb, hogy szerintük a jelenlegi körülmények között hatékony munkát nem lehet végezni.
A döntésüknek számos oka van, írja az iskola sztrájkbizottsága, de a legfontosabb, hogy szerintük a jelenlegi körülmények között hatékony munkát nem lehet végezni.
„A jövő hétfőre tervezett sztrájknak nincs törvényes alapja” – ezt írta Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár abban a levélben, amelyet csütörtökön juttatott el az iskolaigazgatóknak. A sztrájkot szervező két szakszervezet szintén levélben reagált: azt írták, hogy az államtitkár levelében több téves megállapítás van, a sztrájk szervezésének igenis van törvényes alapja, a Fővárosi Törvényszék várhatóan ma hoz döntést a még elégséges szolgáltatásokról.
Nem vesznek részt a két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-i figyelmeztető sztrájkjában az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium dolgozói. Egyetértenek a követelésekkel, de úgy vélik, a kétórás figyelmeztető sztrájk nem hatékony, sőt jelenlegi formájában – felügyelet fizetség nélkül – a munkáltatói jogok semmibevételének tartják. De ha a pedagógusok követelései megint süket fülekre találnak, március 16-án már ők is sztrájkolni fognak.
Összegyűjtötte a leggyakoribb kérdéseket a január 31-i pedagógussztrájkról a Szülői Hang, amely arra kéri a szülőket, hogy jövő hétfőn reggel 8 és 10 óra között ne küldjék iskolába a gyerekeiket, így támogassák a sztrájkoló pedagógusokat.
Balatoni József, vagyis Jocó bácsi szerint a tanárok nem egyöntetűen állnak ki a január 31-i sztrájk mellett. "És nem értem. Hallottam pár érvet, megpróbálok reagálni" - írja Facebook-oldalán a népszerű töritanár.
Január 31-én kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak az iskolákban. Az elmúlt napokban több szakszervezet és szülői szervezet is bejelentette, hogy támogatja a sztrájkra készülő pedagógusokat.
Vezsenyi László még a 2020-as karantén idején lett híres online tesiórájával, akkor egy vasalódeszkán mutatta be az úszásgyakorlatot. Most a sztrájk miatt üzent.
A két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, emellett egy petíciót is indítottak, amelyet eddig 20 ezren írtak alá.
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) is csatlakozik a január végi tanársztrájkkal egy időbe szervezett tiltakozáshoz.
Január 31-én reggel, két órára sok iskolában leáll az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) most arra kéri a tanárokat, videóban mondják el, miért sztrájkolnak.
Franciaországban sztrájkkal és tüntetésekkel tiltakoztak csütörtökön a tanárok az új járványügyi intézkedések ellen. Szerintük az új szabályok káoszt okoznak az iskolákban.
„Ki fog holnap tanítani?” feliratú matricák tűntek fel Budapesten. A két tanári szakszervezet közös akciósorozatban próbálja felhívni a figyelmet arra, hogy a pedagógushiány miatt ma már nemcsak azt nem tudják, ki fogja tanítani a különböző tárgyakat, hanem azt sem, hogy ki fog vigyázni a gyerekekre.
Keményen beleállt az Emberi Erőforrások Minisztériumának "sztrájkjavaslatába" Balatoni József, azaz Jocó bácsi is.
A Pedagógusok Szakszervezete is reagált az Emmi és az ITM közleményére, ami szerint szombati tüntetésük a Soros-hálózat érdekeit szolgálja. Azt írják: november 30-ai tüntetésüket a gyermekek és a társadalom jövőjének biztonsága érdekében szervezik.
Több mint húszezer oktatási dolgozó tüntetett hétfőn Zágrábban, a város főterén, magasabb béreket követelve - közölte az N1 horvát hírcsatorna, amely élőben közvetítette a demonstrációt.
Magasabb bérekért és jobb munkakörülményekért, illetve a nyugdíjrendszer átalakítása miatt kezdtek sztrájkolni hétfőn a brit egyetemi oktatók és dolgozók, az egyetemek majdnem felében leállt a tanítás - írja a BBC.
Határozatlan időre általános sztrájkba léptek az oktatási dolgozók Horvátországban, miután 27 napja úgynevezett gördülő sztrájkot tartottak, vagyis minden nap más megyékben sztrájkoltak - írta a helyi sajtó kedden.
Több mint kétezer pedagógus vonult szerdán a kormány épülete elé Zágrábba, magasabb béreket követelve - írta a Jutarnji List című horvát napilap. A szakszervezetek bejelentették, hogy a 18. napja tartó sztrájk folytatódik.
Hatvan brit felsőoktatási intézmény dolgozói sztrájkolhatnak november 25-től december 4-ig, a munkabeszüntetés több mint egymillió hallgatót érint. A tanárok a csökkenő bérek, a növekvő nyugdíjköltségek és a rossz munkakörülmények miatt szánták rá magukat a lépésre, és ez csak az első hullám - írja a Guardian.
Milyen határidőkre és dátumokra kell figyelnie ebben a hónapban az érettségizőknek, felvételizőknek, egyetemistáknak? Itt a teljes lista.