Jó hír a jövőre érettségizőknek: nekik is engedett a kormány
Idén már megúszta egy évfolyam, most egy újabb örülhet.
Idén már megúszta egy évfolyam, most egy újabb örülhet.
Épp 1848. augusztus 12-én fogadta el az Országgyűlés az elemi oktatásról szóló törvényjavaslatot. Ezzel ingyenes és kötelező lett az iskolai oktatás a fiúk 12, a lányok 10 éves koráig.
Olyan erős rádiósugárzás érte el a Földet egy napkitörést követően, hogy az amerikai radarok működésképtelenné váltak. A szovjetekre gyanakodtak, ezért beindult a riadólánc, ám a tudomány megőrizte a világbékét.
1600 éves kora ellenére elég pengén fest.
Több mint ezer régi törzsi sziklarajzot fedeztek fel az észak-kínai Belső-Mongólia Jinsan-hegységében, az alkotások 1000-1500 éve készülhettek.
A texasi Austin városának egyeteménél 14-en haltak meg, mikor Charles Whitman puskájával tüzet nyitott a diákokra az épület híres tornyából.
Összességében jobb lett az idei érettségizők átlaga a tavalyiakénál. Az Oktatási Hivatal adatait a Magyar Nemzet közölte, ezekből kiderül, míg tavaly az érettségizők jegyátlaga 3,57 volt, addig idén már 3,66.
Csontokból állapították meg egy több ezer éve élt ember étrendjét, és különös dologra bukkantak.
A könnyebbektől haladunk a bonyolultabbak felé.
Cáfolja az OFI, hogy a 12-eseket tanító töritanárok csak augusztusban ismerhetik meg az új tankönyveket, bár azt elismerik, hogy csak ekkor kapják azokat kézhez. Na de vannak ám prezentációk az új kötetekről.
Két új tankönyv közül választhatnak a 12-eseket tanító töritanárok, ám egyelőre egyik sem elérhető számukra. Állítólag két hetük lesz megismerni a könyveket, mielőtt használni kezdik.
Világháborús étkészlettel szervírozta a 153 éves kétszersültet.
Létezett kannibalizmus az Észak-Európát lakó neandervölgyiek között is a csontok vizsgálatát végző tudósok szerint.
A Homo sapiens 200 ezer éve él a földön, ám távolról sem biztos, hogy ennyit kell visszautaznunk, hogy a mai világunkba is beilleszkedni képest embert találjunk.
A Magyar Nemzeti Múzeum Restaurátorképző Főosztálya és a Magyar Képzőművészeti Egyetem restaurátorhallgatóinak diplomamunka-kiállítása mutatja be számos értékes, de elfeledett műkincsünket a Magyar Nemzeti Múzeumban.
Ma 7,4 milliárd ember él a Földön, de vajon eddig hány halt meg? Nyugi, ezt is kiszámolták már.
Egy festmény is erősíti azt a legendát, mely szerint már a késő ókorban próbálkoztak transzplantációval.
Az ókori világ csodájaként számon tartott gizai nagypiramis nem tökéletes: alapja ugyanis aszimmetrikus, mivel építői kicsiny hibát vétettek - derítették ki a régészeti kutatásokat végző Glen Dash Alapítvány szakemberei.