Szűcs Tamás: "most vizsgázik az egész tanári társadalom és egyelőre jól"
A feltételek nem mindenhol adottak a digitális oktatáshoz, a tanárok viszont most több téren is vizsgáznak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint.
A feltételek nem mindenhol adottak a digitális oktatáshoz, a tanárok viszont most több téren is vizsgáznak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint.
Az Oktatási Hivatal a tantermen kívüli, digitális oktatási munkarend bevezetésével összhangban elhalasztja az idei tanfelügyeleti és pedagógusminősítési vizsgálatait.
Azoknak sem kell kétségbeesniük, akik angolból érettségiznek tavasszal. Most összegyűjtöttünk néhány online tanulási lehetőséget, amivel egyedül is fejleszthetitek a tudásotokat.
Színművészek olvasnak fel kötelező olvasmányokat a koronavírus-járvány alatt zajló online oktatást segítve - így fog kinézni a gyakorlatban.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara is reagált kialakult helyzetre: múlt pénteken tartották az első online védést, kedd délutánra már csaknem ötven joghallgató adhatott számot tudásáról ilyen formában.
A KRÉTA rendszerben szakképzéseknél feltöltött házifeladatok száma a korábbi átlagos 2000-ről 3900-ra nőtt, és további élénkülés várható - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szerdán az MTI-vel.
A digitális munkarendre való átálláshoz elengedhetetlen az adminisztrációs feladatok csökkentése, a határidős feladatok – köztük a NAT és a szakképzési reform – elhalasztása - írja közleményében a Civil Közoktatási Platform (CKP).
A tantestületek napok óta azon dolgoznak, hogy minél zökkenőmentesebben menjen az átállás a digitális oktatásra. Sok helyen már sikerült is elkezdeni a távoktatást. Azonban ennek a helyzetnek is megvannak a veszélyei, ugyanis a leszakadó rétegek hátrányai várhatóan tovább növekednek.
A héten egy diák sem ment iskolába, a legtöbb suli még tervezi a távoktatás menetét, de vannak olyanok is, ahol már elkezdődött a tanítás. A legjobb képek közül válogattunk.
Sok helyen még nem alakult ki az iskolai rendszer, amit a tanároknak és a diákoknak követniük kell a következő hetekben. A szülők és tanárok kérésére, az otthon tanulók munkáját segítve, további oktatási tartalommal bővül az M5 csatorna műsora keddtől. Mutatjuk a részleteket.
Mióta a kormány bejelentette, hogy hétfőtől bezárnak az iskolák, azóta több kezdeményezés is született arra vonatkozóan, hogy ki hogyan tudná segíteni a távoktatás megvalósulását.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nyílt levélben sürgeti, hogy a koronavírus-járvány miatt a pedagógiai szakszolgálatok otthonról is működtethetők legyenek
Elkezdődött a második nap távoktatásban. A legtöbb helyen még gőzerővel igyekeznek kidolgozni a tanárok, hogyan építsék fel a következő hetek működését. Az Eduline olvasói a következőkről számoltak be az új rendszer kapcsán.
Tegnap Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár kijelentette: a digitális munkarendre átállás nem tud egy hétvége alatt megvalósulni, ennek kialakításához szükség lesz pár napra. Mit gondolnak a kialakult helyzetről a szülők?
Nincsenek könnyű helyzetben azok, akik idén érettségiznek, ugyanis a távoktatás bevezetésével még nagyobb hangsúlyt kap az egyéni felkészülés. Most összegyűjtöttünk néhány olyan weblapot, appot, YouTube-csatornát, feladatsort és tesztet, amivel otthonról gyakorolhattok a töriérettségire.
Lehet, hogy elképzelhetetlennek tűnik a matektanulás otthonról: Ki magyarázza el a tananyagot? Honnan kaphatok segítséget, ha elakadok valahol? Most megmutatnunk nektek néhány online tanulási módszert, ami otthonról is tökéletesen alkalmazható.
Az f21.hu oldal indított egy mozgalmat, melynek keretében az ország minden részéről pedagógushallgatókat toborznak, hogy az érettségire készülő diákoknak tudjanak segíteni a felkészülésben - természetesen ingyenesen - a jelenlegi helyzetben is - írják.
Akik eddig egyéni munkarend alapján tanultak otthon, azoknak talán nem okoz nagy változást a március 16–tól életbelépő otthoni távoktatás bevezetése. Megnéztük, hogy van-e bármilyen hasonlóság a két helyzet között.
Mától elkezdődött a távoktatás az iskolákban. De hogyan valósítható meg a digitális oktatás? Melyik európai ország intézkedéseit lenne érdemes követnünk? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszolt Szűcs Tamás, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke az ATV Start című műsorában.
Ugyan most határozatlan ideig otthonról kell az érettségizőknek készülniük a nagy vizsgára, viszont ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne kihasználni a helyzetet. Most összeszedtünk nektek néhány tippet, amivel a legjobbat tudjátok kihozni az otthoni tanulásból.