Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az első egyetemi év első féléve fontos: megtanuljátok, hogyan lehet átvészelni a vizsgaidőszakot, mi kell a sikeres szorgalmi időszakhoz. Vigyázat: rengeteg a buktató. Ezekből gyűjtöttünk össze ötöt.
Két-három hete tart az oktatás az egyetemeken, főiskolákon - mostanáig rájöttetek, hogy nem megy együtt a bulizás és a tanulás? Hogy a Facebookon lógva egy pillanat alatt elrepül másfél óra? Néha elengeditek magatokat, néha viszont napokig ki sem mozdultok a szobából? Akkor magatokra fogtok ismerni.
Mikor van a tárgyfelvétel, melyik egyetemen tartanak őszi és tavaszi szünet, meddig tart a vizsgaidőszak? Összegyűjtöttük a 2015/2016-os tanév legfontosabb dátumait.
Ellógni egy értekezletet, péntekenként kihagyni a munkát, vagy ingyenes kondibérletet szerezni? A "való életben" ez nem lesz olyan egyszerű, mint amilyen az egyetemen volt. A Buzzfeed válogatásából szemezgettünk.
Mikor van a tantárgyfelvétel, melyik egyetemen lesz őszi és tavaszi szünet, mikor kell vizsgázni? Összegyűjtöttük a 2014/2015-ös tanév legfontosabb dátumait.
Bármelyik hallgató kérhet másik vizsgáztatót vagy bizottságot, ha tanára már többször megbuktatta, sőt a tanulmányi osztály azt is engedélyezheti, hogy a bukdácsoló egyetemisták és főiskolások – ha indokolt – a szorgalmi időszakban vizsgázzanak le. Mit lehet tenni, ha az oktató nem igazságosan osztályoz, és mikor szüntethetik meg a felsőoktatási intézmények a hallgatók jogviszonyát?