Itt a hivatalos bejelentés: ezek a szakok szűnnének meg
Megszűnik a kommunikáció szak felsőoktatási szakképzésben és a szabad bölcsészet szakirányaként, a nemzetközi tanulmányok alapszakot is elkaszálták.
Megszűnik a kommunikáció szak felsőoktatási szakképzésben és a szabad bölcsészet szakirányaként, a nemzetközi tanulmányok alapszakot is elkaszálták.
Átgondolta a kormány a kommunikáció és a nemzetközi tanulmányok szak jövőjét. Ahogy Maruzsa Zoltán fogalmazott, az ésszerűsítésre és kompromisszumos megoldásokra törekedtek a felsőoktatás átalakítása során. A törlések mellett új formák megjelenése is várható.
Közös állásfoglalást adott ki öt egyetem kommunikáció- és médiatudományt oktató tanszéke, valamint a Médiakutató Alapítvány a kommunikációs alapképzés tervezett megszüntetése ellen.
Az Oktatói Hálózat a kormány felsőoktatással kapcsolatos konkrét intézkedési terveinek azonnali nyilvánosságra hozatalát követeli és tiltakoznak az ellen, hogy „szakmai szempontokat nélkülöző, kártékony döntések szülessenek”.
Leginkább a Budapesti Corvinus Egyetem és a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola érezné meg, ha megszüntetnék a kommunikációs szakokat.
A kommunikáció szak mellett a nemzetközi kapcsolatok alapképzés és az informatikus könyvtáros mesterszak is megszűnhet az ELTE docense szerint.
Nem létezhet ma egy társadalom kommunikáció- és médiatudományi felsőoktatás nélkül, ezért a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola a jövőben is elindítja a képzést – közölte az intézmény.
Bár az Eduline-nak több egyetemi és főiskolai vezető is megerősítette, hogy az államtitkársággal szakok megszűnéséről tárgyaltak, az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint csak szakracionalizálás zajlik, a megbeszéléseken nem kerültek szóba intézményi meghirdetési kérdések.
Hatalmas botrányt kavarhat az az új államtitkári tervezet, mely szerint több alapszakot, köztük a népszerű kommunikációt is megszüntetnék, más képzéseknél pedig az állami ösztöndíjas helyeket törölnék el végleg. Egyetemi forrásaink szerint több népszerű szak 2016-tól csak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen lesz elérhető.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) egységének megőrzését, a felsőoktatást érintő döntések meghozatalában való nagyobb szerepvállalást és a hazai egyetemek idegen nyelvű képzéseinek erősítését tatja legfontosabb feladatainak Bódis József, a szervezet új elnöke, aki július 1-jétől tölti be tisztségét.