Több mint 200 évvel korábban is élhettek emberek Európában, mint ahogyan azt eddig gondolták
Egy kárpátaljai ásatáson olyan eszközöket fedeztek fel, amelyek a legkorábban élő emberek nyomaira utalhatnak egész Európában.
Egy kárpátaljai ásatáson olyan eszközöket fedeztek fel, amelyek a legkorábban élő emberek nyomaira utalhatnak egész Európában.
Megtalálták Szent István király első ezüstdénárját a várnegyed megújítását kísérő régészeti feltáráson. Emellett több mint 1000 éves műtárgyakat, régészeti leletek és építészeti emlékeket is kiástak a kutatók.
A II. világháborúban elhunyt honvéd katonák parcelláit tárták fel Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében.
Valaha rabszolgák által használt hálóhelyiséget tártak fel régészek a dél-olaszországi Pompei romváros közelében.
Nyolc Templomos Lovag sírját fedezték fel Staffordshire-ben, ami a maga nemében a nemzet egyik legfontosabb felfedezése lehet a kutatócsoport szerint, és ami a Da Vinci-kód rajongók érdeklődését is felkeltheti.
Nyolcszáz darab, több mint 300 ezer éves őskori kőeszközre bukkantak egy Kent megyei ásatáson Nagy-Britanniában, a leletek között az országban eddig felfedezett legnagyobb ősi eszközök kerülhettek felszínre.
A Kr.u. I. századi lelet a Jászságban került elő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Jász Múzeum és az Eötvös Loránd Kutatóhálózat régészei által.
Az eddig véltnél tízezer évvel korábban érkeztek meg az első emberek Észak-Amerikába a Bering-szoroson át - állítják a PLoS One című folyóiratban közölt tanulmányukban a Montreali és az Oxfordi Egyetem kutatói.
Fantasztikus leletet találtak Hódmezővásárhely közelében.
1600 éves kora ellenére elég pengén fest.
Több mint ezer régi törzsi sziklarajzot fedeztek fel az észak-kínai Belső-Mongólia Jinsan-hegységében, az alkotások 1000-1500 éve készülhettek.
Összesen 68, négy- és háromezer évvel ezelőtti temetőt tárt fel egy nemzetközi régész kutatócsoport Békés település határában az elmúlt öt évben. A kutatók szerdán, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeumban számolnak be a feltárások eredményeiről.
Magyar régészek és kutatók is bekapcsolódnak azoknak a Kazahsztán északnyugati és a Kaukázus északi részén nemrég talált leletek vizsgálatába, melyek erős magyar vonásokat mutatnak. Előfordulhat, hogy a magyarok egy nagyobb csoportja délre, és nem a Kárpát-medence irányába vándorolt a honfoglalás időszakában.
Csontokból állapították meg egy több ezer éve élt ember étrendjét, és különös dologra bukkantak.
Régészeti terepmunkára toboroznak hallgatókat a Budapesti Műszaki Egyetemen. Egyes szülők felháborodtak, de a diákok körében népszerű a pályázat. A kutatás vezetője szerint minden rendben lesz.
Római kori freskókra és óriási oszlopsorra is bukkantak a Pázmány Péter Katolikus Egyetem régészei és hallgatói
Lenyűgözte a diákokat, hogy az iskolájuk udvara alatt egy 16. századi kalóz csontjait találták meg.
Mi van a mai britek házai alatt: ősi temető, a falu kútja vagy egy római villa maradványai? Az angol települések több ezer éves múltja tárulhat a szakértők és az érdeklődők szeme elé egy új online régészeti térkép segítségével.
Négyezer éves nyílhegyet talált egy nyolcéves brit diák az egyik hertfordshire-i általános iskola udvarán.
Diákok segítségével tárják fel a nyár folyamán szekszárdi régészek az egyik regölyi halomsírt, amelyről az előkészítő munkák után feltételezik, hogy onnan szkíta leletek mellett más periódusból származó rétegek is előkerülnek.