szerző:
Eduline/MTI
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy kárpátaljai ásatáson olyan eszközöket fedeztek fel, amelyek a legkorábban élő emberek nyomaira utalhatnak egész Európában.

A Nature című folyóiratban nemrégiben publikált tanulmányból kiderült, hogy egy ukrajnai ásatáson felfedezett ősi kőeszközök lehetnek a legkorábbi bizonyítékai az ember megjelenésének Európában – írta meg az MTI.

A kutatás szerint az Ukrajna nyugati részén, Kárpátalján található Korolevo (Királyháza) régészeti lelőhelyen feltárt kőeszközök mintegy 1,4 millió évesek.

A tudósok korábban a spanyolországi Atapuercát tartották a legkorábbi lakott helynek Európa térségében, azonban a tanulmánynak köszönhetően kiderült, hogy Korolevóhoz képest ezen a helyen 200-300 évvel később éltek csak emberek.

Korolevóban bár több kőeszköz is előkerült, csontmaradványokat nem találtak. A lelőhely kora alapján azonban a Homo erectus készíthette ezeket, mert abban a korszakban az volt az egyetlen lehetséges emberi faj.

Az akkori emberek a ragadozók által elejtett és hátrahagyott állatok húsát ehették, és valószínűleg már tüzet is tudtak gyújtani