Harmincas vagy? Akkor ezt a tesztet kötelező kitöltened
Lehet, hogy nem idei slágerekről van szó, de van, ami sosem megy ki az ember fejéből. Arról nem is beszélve, hogy a mai előadók kezdenek visszanyúlni a kilencvenes évek klasszikusaihoz.
Lehet, hogy nem idei slágerekről van szó, de van, ami sosem megy ki az ember fejéből. Arról nem is beszélve, hogy a mai előadók kezdenek visszanyúlni a kilencvenes évek klasszikusaihoz.
Discman a táskában, floppy az informatikaórán, hatalmas és több tucat Rotringgal, töltőtollal és zseléstollal megpakolt tolltartó - nektek még ismerősek?
Sokaknak ezek már a retro kategóriába tartoznak. Ti még ismeritek őket?
Mennyire ismeritek a régi meséket? Felismeritek őket egy-egy sor alapján? A következő tesztből kiderül.
Az egyetemistáknak és a középiskolásoknak talán még ismerős lehet egy-egy retro mese, de az általános sulisok már nem ezeken a rajzfilmeken nőttek fel. Lássuk, emlékeztek-e a következő mesékre, vagy tippelgetnetek kell.
Tudjátok, honnan ered a szalagavató, és hogy milyen szokásai voltak régen ennek az eseménynek? Nem csak a régi, a jelenlegi szokásokról is összegyűjtöttünk érdekességeket.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Új cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez az Eötvös Loránd Tudományegyetem története.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a Pécsi Tudományegyetem története.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Új cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a Miskolci Egyetem története.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Új cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak meg azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a BME története.
Kíváncsiak vagytok hogyan zajlott az oktatás régen? A Fortepan fotóiból készítettünk egy összeállítást, láthattok retró iskolatáskát, uzsonnás dobozt is.
A jövő héten nagy megmérettetés vár a végzős diákokra: hétfőtől kezdődik az érettségi. Milyen volt a nagy hajrá 40-70 évvel ezelőtt? A Fortepanon található képekből válogattunk.
Tudjátok, hogy a 80-as, 90-es években hogyan nevezték az iskolai felszereléseket, dolgokat? A következő kvízben ilyen kifejezésekkel találkozhattok. Kitaláljátok a jelentésüket?
Világirodalmi paródiák, retro mesék vetítése, a Baltazár Színház előadása, kortárs költők műveinek felolvasóestje, betyárvilágzene, juhászverseny, Napra koncert, progresszív jazz és további izgalmas programok színesítik a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Tavasz rendezvénysorozat kínálatát. 2009. április 20. és május 15. között az egyetem 50 helyszínen több mint 200 programmal várja a kultúra szomjazóit.
Idén a Halfőző Fesztiválon is részt vehetnek azok, akik időben váltanak hetijegyet a Baján megrendezendő Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójára (EFOTT). Az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozóját idén július 14-19. között rendezik meg, július 10-13-ig azonban a bajai Halfőző Fesztiválon külön EFOTT utca lesz, ahol a különböző egyetemek, főiskolák csapatai most a főzőtudományukat is összemérhetik, mielőtt kiderül, ki bírja jobban a hajnalig tartó mulatást.