Varázshomokozót épített a fiának a programozó
Egy szenzor letapogatja a homok felületét és domborzati térképpé festi át a játék egy projektorral.
Egy szenzor letapogatja a homok felületét és domborzati térképpé festi át a játék egy projektorral.
Játéknak tűnnek, de sokkal több rejlik bennük.
A célja, hogy egy robottal boldogabbá tegye Párizs utcáit.
A Technológiai Oktatásért Alapítvány fő projektje, a Skool kétéves fennállása során azon dolgozott, hogy a társadalmi beidegződések miatt az informatikai pályáról kiszorult lányokon segítsen. A projekt szülinapjára hagyták a bejelentést, hogy az alapítvány a lányok után a tanárokra koncentrál, és több száz magyarországi tanár képzését kezdi meg a KódGarázs és a Telekom együttműködésével.
A Spotify svéd zenei streamingszolgáltatás a következő években több ezernyi alkalmazottal akarja bővíteni vállalkozását, ám az új munkahelyeket csak akkor kaphatja meg Stockholm, ha a svéd kormány kedvezőbbé teszi a fiatalaok jelenlegi lakáshoz jutási körülményeit, valamint módosít az oktatási és adózási törvényeken.
A BME Mobil Innovációs Központ 1app címmel hirdet versenyt középiskolás és főiskolás/egyetemista diákok részére.
Először rendezik meg Németországon kívül a First Lego League nemzetközi robotprogramozási versenysorozat közép-európai döntőjét, amelynek március 19-20-án a debreceni Kölcsey Központ ad otthont - jelentették be a szervezők pénteken sajtótájékoztatón.
Bár az információs technológia megváltoztatta a társadalmat és új kapuk nyíltak meg a nők előtt, a tapasztalatok mégis azt mutatják, hogy a technológiai szektorban mélyül a két nem közötti szakadék. Az IT szektorban például csak 20 százalék a nők aránya. De vajon miért választja ilyen kevés nő a technológiai pályát?
Ha ma valakinek az IT szakmát említik, rögtön férfimunkára gondol, nőket sajnos csak elvétve találni a szektorban. De nem volt ez mindig így. A számítógépek hőskorában az informatika sok úttörője éppen nő volt, sőt, a későbbi évtizedekben is gyorsan nőtt az ilyen irányban továbbtanuló nők száma.
A 15 évesek 60 százaléka digitálisan írástudatlan a PISA-tesztek szerint, miközben a programozás egyáltalán nem egy unalmas dolog. A Minecraftot például mindenki ismeri, és már a játék segítségével is megtanulható a kódolás alapja. És akkor még a telefonról irányítható robotokról nem is szóltunk.
Se tandíj, se vizsgák, se jegyek, se házi feladatok, csak csináld! Nagyjából így foglalható össze annak az alternatív egyetemnek a lényege, amit San Franciscóban hozott össze egy lelkes egykori MIT hallgató.
Kódolni egyáltalán nem is nehéz, bárki elsajátíthatja – legalábbis ezt ígérik a világszerte megtartott Kódolás Órája rendezvények. Magyarországon december 9-én magatok is meggyőződhettek arról, hogy ez így van-e, amennyiben elmentek az Akváriumba.
Ha még nem tudjátok pontosan eldönteni, milyen szakot válasszatok, jó irány lehet az informatika. Ugyanis egyre több informatikus hiányzik Magyarországról, csak Java-fejlesztőből azonnal 10 ezret lehetne felvenni.
Több magyar fiatal karrierje indult el, hatalmas nemzetközi sikereket értek el a Microsoft Imagine Cup Academy program támogatásával.
Tegnap elindult az első kifejezetten lányoknak szóló játékfejlesztő verseny, a Scratch Meccs, melyre 12-16 éves, háromfős lánycsapatokat várnak. A verseny fődíja egy londoni tanulmányút, melynek egyik fénypontja a Facebook londoni irodájának látogatása lesz.
Egymillió brit diáknak ad egyetlen áramköri lapból álló oktató számítógépet a BBC. A kisméretű eszközökkel a programozás alapjaival szeretnék megismertetni a tanulókat – írta a hwsw.hu.
Nem mindennapi szülőit rendez a Skool, ahol megtudhatjátok, milyen egyetemre érdemes menni, valamint vezető tech cégek munkatársai és fejlesztők beszélnek az elhelyezkedési esélyekről és megosztják a személyes tapasztalataikat is.
Sorra indulnak a tinédzsereket célzó programozói foglalkozások, nyári táborok. A jelszó az, hogy nem lehet elég korán kezdeni a szoftverfejlesztést.
A Skool szervezi meg Magyarország első, kifejezetten lányoknak szóló játékfejlesztő versenyét. A Scratch Meccsre 12-16 éves, háromfős lánycsapatok jelentkezését várják, akik kipróbálhatják kreativitásukat, miközben a Scratch alkalmazásban együtt fejlesztenek saját interaktív játékot. A verseny fődíja egy londoni tanulmányút, aminek egyik fénypontja a Facebook londoni irodájának látogatása lesz.
Ki ne akarna? Itt a lehetőség - de csak lányok jelentkezhetnek.