Kiderült, mit gondolnak a magyar egyetemisták a hazai politikáról és közéletről
Egyre több egyetemista gondolja úgy, hogy a magyar politika közelebb áll a diktatúrához, mint a demokráciához.
Egyre több egyetemista gondolja úgy, hogy a magyar politika közelebb áll a diktatúrához, mint a demokráciához.
Április 25-én számos magyar és nemzetközi jobboldali politikus előtt lépnek fel a CPAC Hungary gálaestjén.
A videó aktuálpolitikai tartalma felháborította a szülőket.
Vizsgálatot indított az oktatási ombudsman annak kapcsán, hogy a Csepelen nemrégiben felújított gimnázium falára Orbán-idézetek kerültek.
A betáplált szövegek miatt a válaszai valóban inkább liberálisok, ellentétben a Google chatbotjával, ami inkább konzervatív feleleteket ad.
Pankotai Lili volt iskolájának példája szélsőséges reakció lehet. Az általunk megkérdezett, diákmozgalmakban résztvevő diákok beszámolói alapján nagyon vegyes, hogy az egyes iskolák hogyan kezelik a közéletileg aktív tanulókat. Valahol nincs vele az iskolavezetésnek sem gondja, máshol viszont kirúgással fenyegetik meg az ülősztrájk szervezőjét. Az órákon elvileg tilos politizálni, de, hogy a folyosón ki miről beszélget, nem lehet megszabni. Előfordul, ahol támogatják az oktatási tiltakozásokat, máshol viszont arra sem néznek jó szemmel, aki a tanáriban erről beszélget.
Az IDEA Intézet kutatása szerint a 18-21 évesek 32 százaléka az ellenzéket támogatja a jövő vasárnapi választásokon.
Kamerunban több százezer diák maradt ki az iskolából, több mint 230 ezer gyereknek pedig az otthonát is el kellett hagynia a lassan öt éve dúló politikai válság miatt.
A 444.hu számolt be a német AfD párt kezdeményezéséről.
„Nem lehetne, hogy politikusok ne vehessenek részt évnyitókon? Miért kell gyerekek arcába kampányszövegeket nyomni?” – teszi fel a kérdést Facebook-oldalán Balatoni József történelemtanár, ismertebb nevén Jocó bácsi.
A Magyarországról való kivonulását fontolgatja a CEU, miután a kormány közel egy éve nem írja alá New York állammal a megállapodást.
Első alkalommal rendeztek Moszkvában Orosz—Magyar Felsőoktatási Fórumot, melynek fókuszában a két ország közötti...
Amikor a válogatott nyer, akkor a győzelemnek szokás örülni, nem a szép játéknak. Ha egy politikus beszél, akkor a mondanivalóját próbáljuk figyelni, nem a retorikai képességeit. A Mindenki azonban, hiába szól a hatalomról és a társadalmi egyenlőség és hiába nyert Oscar-díjat, nem kiáltvány és nem győzelem, hanem egy film. Annak pedig egyáltalán nem rossz.
Ismét aktuálpolitikával dobtak fel egy BME-dolgozatot. Korábban már volt hasonló eset miatt botrány.
Az ókori Görögországot mint a demokrácia bölcsőjét emlegetik, pedig a mai értelemben véve nem is volt demokrácia, ráadásul maguk a görögök is utálták.
Egyre kiábrándultabbak a politikából az egyetemisták és főiskolások, csökkenő részvételi szándék mellett inkább a Jobbikot és az LMP-t támogatják - derült ki az Aktív Fiatalok Magyarországon friss felméréséből.
„Írjátok meg a miniszterelnöknek, hogy ne nyúljon a pedagógusok nyugdíjához” – ezt az utasítást kapták a diákok egy...
Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) azt kéri, hogy a magyar felelős szervek támogassák: a politikai okokból fehérorosz felsőoktatási intézményekből kirúgott és hazájuk elhagyására kényszerülő diákok magyarországi egyetemeken folytathassák tanulmányaikat.
Politikusneveldeként is működnek az egyetemi hallgatói önkormányzatok, amelyek újabban főleg a Jobbiknak jelentenek utánpótlást - írja a HVG.
A mélyen vallásos családfőnek nem engedték, hogy az öt iskoláskorú gyereke magántanuló legyen - írja mai számában a New York Times.