Fontos útmutatót kaptak a tanárok: többet lehet tudni a tanfelügyeletről
További konkrétumok jelentek meg a pedagógusok minősítési eljárásáról és a tanfelügyeletről: egy új útmutatót és hat tanfelügyeleti kézikönyvet hoztak nyilvánosságra.
További konkrétumok jelentek meg a pedagógusok minősítési eljárásáról és a tanfelügyeletről: egy új útmutatót és hat tanfelügyeleti kézikönyvet hoztak nyilvánosságra.
Százötvenegy tanár és tanító végzett portfóliója feltöltésével, a 25 ezer - legalább 14 éves szakmai tapasztalattal...
A köznevelési intézmények állami fenntartásba vételét és a pedagógus életpályamodell elindítását emelte ki legnagyobb változásként az elmúlt négy év oktatáspolitikai intézkedései közül Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár csütörtökön Budapesten.
Még le sem zárul az első, speciális minősítési eljárás, már lejár a második "tanári vizsgaszezon" jelentkezési határideje - milyen tennivalók várnak a pedagógusokra a következő hónapokban? Összegyűjtöttük.
Az idén azok kérvényezhetik minősítésüket, akik pedagógus-szakvizsgát szereztek, és legalább tizennégy éves szakmai...
Egyre több pedagógus fásult és közönyös - nyilatkozta a 168 órának L. Ritók Nóra művészetpedagógus, aki szerint a portfólió alapján lehetetlen megítélni a tanárok és tanítók munkáját.
„Párbaj? Nem is értem, miről beszél az államtitkár asszony, mi nem párbajozni akarunk” – mondta a TV2-nek Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke. Ez már a sokadik felvonása a PDSZ és Hoffmann Rózsa közötti összetűzésnek.
Az elmúlt hónapban a pedagógus-életpályamodell, és főként a portfólió állt a középpontban. Leginkább háborgó hangokat hallani: hogy a portfólió mennyire méltánytalan és megalázó. Kiváló pedagógusok tiltakoznak, és egyre nő a feltöltést bojkottálók tábora, akikkel a hírek szerint a tanulók és a szülők is mindinkább szimpatizálnak. De vajon tényleg ugyanarról a dologról beszél-e mindenki? Valóban értik, mit ítélnek elvetendőnek? Majorosi Anna írása.
Mikortól jár magasabb fizetés a 2015-ös minősítésen megfelelt tanároknak? Olvasói kérdésre válaszooltunk.
Mikor kell jelentkezniük a tanári gyakornokoknak a minősítő vizsgára? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Keményebb és professzionálisabb munkára intette a pedagógusokat Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár szerdai sajtótájékoztatóján - a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nyílt levélben válaszolt.
Sokkal keményebb, professzionálisabb munkára van szükség, különben az oktatás sosem fog elmozdulni arról mélypontról, ahova süllyedt - jelentette ki a köznevelésért felelős államtitkár szerdán Barcson a Széchényi Ferenc gimnáziumban tartott sajtótájékoztatón.
A pályakezdő pedagógusok kétéves gyakorlati idejük alatt is kapnak fizetést, bruttó 160-175 ezer forintot. Ahhoz azonban, hogy átkerülhessenek a magasabb fizetéssel járó "pedagógus I" fokozatba, két év után több elemből álló minősítő vizsgát kell tenniük.
Több mint 70 ezer forintot kell fizetniük azoknak a pedagógusoknak, akik a nem kötelező minősítésen vesznek részt - az idén jelentkezőknek azonban nem kell ezzel a kiadással számolniuk.
Szigorú vizsgákon kell átmenniük a kezdő tanároknak: szaktárgyi és pedagógiai ismereteikről is számot kell adniuk azoknak a "gyakornokoknak", akik a második ledolgozott év végén minősítő vizsgát tesznek. Mi kell a pedagógus I fokozat megszerzéséhez?
A fővárosi Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium igazgatója szerint a pedagógusok minősítési rendszere hosszú távon javítani fog a köznevelés és a közoktatás minőségén. Hámori Veronika erről az MTI-nek nyilatkozva beszélt.
Nem tartja megalázónak az Oktatási Hivatal (OH) azt a kérdéssort, amely alapján kiválasztják, kik minősíthetik a...
Mikor léphetnek tovább a pedagógus II kategóriába azok a tanárok és tanítók, akik évtizedek óta iskolában dolgoznak, de nincs szakvizsgájuk? Mi a helyzet a pályakezdő pedagógusokkal? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a 2015-ös minősítési eljárásról.
"Igaz-e önre ez az állítás: előfordult, hogy lázadoztam tekintélyes emberekkel szemben, bár tudtam, hogy igazuk van" - erre a kérdésre is válaszolniuk kell azoknak a pedagógusoknak, akik szakértőként szeretnének dolgozni. Az eljárásról Ritók Nóra, a berettyóújfalui Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény vezetője írta le véleményét a hvg.hu-n.
Szigorú követelményeknek kell megfelelniük, és 40 ezer forintot is be kell fizetniük azoknak a pedagógusoknak, akik szakértőként akarnak részt venni a tanárok, tanítók és óvodapedagógusok minősítési eljárásában.