Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A pályakezdő pedagógusok kétéves gyakorlati idejük alatt is kapnak fizetést, bruttó 160-175 ezer forintot. Ahhoz azonban, hogy átkerülhessenek a magasabb fizetéssel járó "pedagógus I" fokozatba, két év után több elemből álló minősítő vizsgát kell tenniük.
Több mint 70 ezer forintot kell fizetniük azoknak a pedagógusoknak, akik a nem kötelező minősítésen vesznek részt - az idén jelentkezőknek azonban nem kell ezzel a kiadással számolniuk.
Szigorú vizsgákon kell átmenniük a kezdő tanároknak: szaktárgyi és pedagógiai ismereteikről is számot kell adniuk azoknak a "gyakornokoknak", akik a második ledolgozott év végén minősítő vizsgát tesznek. Mi kell a pedagógus I fokozat megszerzéséhez?
A fővárosi Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium igazgatója szerint a pedagógusok minősítési rendszere hosszú távon javítani fog a köznevelés és a közoktatás minőségén. Hámori Veronika erről az MTI-nek nyilatkozva beszélt.
Mikor léphetnek tovább a pedagógus II kategóriába azok a tanárok és tanítók, akik évtizedek óta iskolában dolgoznak, de nincs szakvizsgájuk? Mi a helyzet a pályakezdő pedagógusokkal? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a 2015-ös minősítési eljárásról.
Szigorú követelményeknek kell megfelelniük, és 40 ezer forintot is be kell fizetniük azoknak a pedagógusoknak, akik szakértőként akarnak részt venni a tanárok, tanítók és óvodapedagógusok minősítési eljárásában.
Keserű szájízzel készül búcsúzni a pedagógusi pályától Gerőcs László, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlógimnáziumának matematikatanára. A Hívatlanul blogon közzétett posztjában arról ír, hogy 39 év után ugyanúgy a pedagógus I. kategóriába került, mint az a kollégája, aki három éve szerezte meg a diplomát.
Összesen 30 ezer tanár és tanító jelentkezhet a minősítésre a 2014/2015-ös tanévben – jelentette be Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár. Ki töltheti fel a portfólióját, és ki nem?
Kétféle – egyszerűsített és teljes – portfóliót készíthetnek azok a pedagógusok, akik április 30-ig töltik fel a minősítéshez szükséges dokumentumokat. Összegyűjtöttük, milyen adatokat kérnek a két portfólió kitöltéséhez.
Sipos Imre köznevelési helyettes államtitkár március 4-én találkozik a pedagógus sztrájkbizottsággal, hogy tisztázzák a minősítési eljárás körüli kérdéseket - írta keddi számában a Magyar Hírlap Galló Istvánnéra, a Pedagógusok Szakszervezetének elnökére hivatkozva.
Az e-portfólió felülettel kapcsolatos szakmai megbeszélésre hívta az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkársága a Pedagógusok Szakszervezetének és a sztrájkmegállapodást aláíró többi szakszervezetnek a vezetőit, szakértőit - közölte a szaktárca csütörtökön.
Nyílt levélben fordult a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az emberi erőforrások miniszteréhez a pedagógusok minősítési eljárása miatt. Galló Istvánné többek között azt teszi szóvá, hogy a sztrájkbizottsággal kötött megállapodás ellenére a feltételek kialakításába a szakszervezeteket nem vonták be, és kéri a bizottság haladéktalan összehívását.
Az Oktatási Vezetők Szakszervezete arra kéri a kormányt, hogy vizsgálja felül a pedagógus-életpályamodellhez illeszkedő minősítés jelenlegi szabályozását, és tartsa be a szakszervezetekkel kötött megállapodás vonatkozó passzusát - közölte az érdekvédelmi szervezet elnöke szerdán.
Április 30-ig állíthatják össze és tölthetik fel portfóliójukat azok a tanárok és tanítók, akik 2015. január 1-től pedagógus II. kategóriába szeretnének továbblépni. Összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket a portfóliókészítésről.
Június közepén minden pedagógus megtudja, részt vehet-e a következő évi minősítési eljáráson, a portfóliót - a jelenlegi, speciális eljárás kivételével - november végéig kell majd feltölteni. Többek között ezt tartalmazza a pedagógusok előmeneteli rendszeréről szóló rendelet módosítása, amely kedden jelent meg a Magyar Közlönyben. A jogszabály tartalmazza a minősítés legfontosabb dátumait is, ezeket gyűjtöttük össze.
Sokan kérdeztétek, hogy mit kell tartalmaznia a portfóliónak, amelyet a minősítési eljáráshoz kell összeállítani. Összegyűjtöttük, mit lehet tudni a tanári portfólióról.