Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kormány várhatóan decemberben tárgyal az orvosképzés fejlesztését célzó jelentésről - közölte Palkovics László felsőoktatási államtitkár szerdai online fogadóóráján az MTI kérdésére. A nemrég bejelentett felsőoktatási béremelésről is beszélt.
Orvostudományi képzést akarnak létrehozni Győrben, ahol az ország ötödik ilyen kara jönne létre. A Széchenyi István Egyetem rektora tudományegyetemet szeretne látni a városban.
A felsőoktatási államtitkár szerint bővíteni kell az orvosképzés oktatói és klinikai kapacitását, mert az jelenleg nem teszi lehetővé a tervezett hallgatói létszámnövekedést.
A klinikai oktatás bázisának erősítését, színvonalának emelését, az orvosképzés tárgyi infrastruktúrájának, az orvos- és egészségtudományi képzés személyi hátterének fejlesztését, továbbá a szakdolgozók képzésének emelését tartalmazza egyebek mellett a Fokozatváltás a felsőoktatásban című kormányzati stratégia orvosképzésre vonatkozó része.
Mennyit visznek haza havonta, és hány hónap alatt tudtak elhelyezkedni az orvos, fogorvos és gyógyszerész szakon, illetve az egészségtudományi alapképzéseken végzett pályakezdők? Íme, a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai.
Egymillió forintnál is többe kerül egy szemeszter 2014 legdrágább felsőoktatási képzésén, de azoknak is több mint 800-900 ezer forintot kell fizetniük, akik önköltséges fogorvosi vagy gyógyszerészeti szakra jelentkeznek. Íme, a dobogósok.
Mostanáig összesen 450 rezidens pályázott sikeresen az egészségügyi államtitkárság által meghirdetett ösztöndíjprogramra, melyben a résztvevők szakorvosi képzésük alatt havonta nettó százezer forintos támogatást kapnak - közölte Paphalmi Rita, az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (EEKH) elnöke.
Az elvándorlásra toborzás helyett a közös munka folytatását javasolja a rezidenseknek Szócska Miklós egészségügyi államtitkár nyílt levelében, amelyet vasárnap küldött el a Magyar Rezidens Szövetség elnökének.
Sokszoros a külföldiek túljelentkezése a hazai orvosi karokra, ám a szűk oktatási kapacitások miatt 2100-nál több fiatalt nem tudnak felvenni - írja a hétfői Világgazdaság.
Néhány éven belül ellehetetlenülhet a Pécsi Tudományegyetem idegen nyelvű orvosképzése, pedig az angol és német nyelven folyó oktatás egyre népszerűbb, több mint 1300-an tanulnak idegen nyelvű általános orvosi, fogorvosi, gyógyszerész és biotechnológus szakon.
Évről évre nő az érdeklődés a Pécsi Tudományegyetem idegen nyelvű orvosi képzései iránt, oktatóból azonban egyre kevesebb van – a több nyelvet beszélő magyar szakembereket ugyanis szívesen alkalmazzák a nyugat-európai egyetemek is.
A Magyar Orvosok Szövetségének (MOSZ) felmérése szerint több mint hatezer szakorvos és rezidens hagyhatja el jövőre az országot, ha a következő fél évben nem dolgoznak ki olyan életpályamodellt, amely itthon tartaná őket.