Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Évről évre nő az érdeklődés a Pécsi Tudományegyetem idegen nyelvű orvosi képzései iránt, oktatóból azonban egyre kevesebb van – a több nyelvet beszélő magyar szakembereket ugyanis szívesen alkalmazzák a nyugat-európai egyetemek is.
Magyar orvosok mellett már egyetemi oktatókat is szívesen fogadnak a külföldi felsőoktatási intézmények – magasabb bért és jobb munkakörülményeket ígérnek nekik. Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja az mr1-Kossuth Rádiónak azt mondta, kérdés, hogy az oktatói létszám további csökkenése nem megy-e az oktatás minőségének rovására.
Hozzátette: ahhoz, hogy visszatérjenek Magyarországra a szakemberek, jobb munkakörülményekre, tisztességes megélhetést biztosító bérezésre és stabil, szabályozott életpályára lenne szükség. A dékán szerint több külföldi, több százezres tandíjat fizető hallgatót is fogadhatnának, ha az oktatók létszáma nem csökkenne. Hány orvos költözhet külföldre a következő években? Cikkünket itt olvashatod el.
„Rengeteget kell tanulni, de boldog vagyok, hogy itt járhatok egyetemre” – mondta a Kossuth Rádiónak egy norvég diáklány, aki a pécsi egyetem orvostudományi karának hallgatója. Az intézmény iránt egyre nagyobb az érdeklődés: a német nyelvű képzés kétszáz helyére ezerötszázan szeretnének bejutni, de az angol nyelvű kurzust is népszerű. Miért éri meg az egyetemeknek külföldi hallgatókat oktatni? Összefoglalónkat itt olvashatod el.