Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Idén is a Semmelweis Orvostudományi Egyetem vezeti az intézmények összesített listáját a HVG Diploma rangsorában. Ennek fényében nem meglepő, hogy az oktatói- és hallgatói kiválóság tekintetében is a SOTE Általános Orvostudományi Kara vezet.
Tíz kórháznyi orvos hiányzik a magyar egészségügyből, miközben a magyar orvosi egyetemeken a hallgatóknak már a fele külföldi. Többször előfordult már, hogy adott évben több orvos hagyta el az országot, mint ahány végzett. Oktatókból is egyre nagyobb a hiány.
A galambok felismerik a rákos sejteket a röntgenfelvételeken, méghozzá nagyobb eséllyel, mint az emberek – erre jutottak amerikai kutatók a University of Californián. Forradalom jöhet a betegség diagnosztizálásában.
Sztrájkolhatnak a rezidensek, akik a jogtalan tanulmányi szerződéseket, az elmaradt pótlékokat és a szakorvosi felügyelet nélküli munkavégzést kifogásolják. Bizonyos egyetemek az elmúlt két hónapban nem fizették ki az újonnan belépő rezidensek pótlékait.
Orvostudományi képzést akarnak létrehozni Győrben, ahol az ország ötödik ilyen kara jönne létre. A Széchenyi István Egyetem rektora tudományegyetemet szeretne látni a városban.
Elutasítja az orvosok röghöz kötését a Magyar Rezidensszövetség. A már végzett orvosok pedig 5-700 ezer forintos fizetést tartanának elfogadhatónak – írja a Népszabadság.
Csökkent a kivándorlást tervező egészségügyi dolgozók száma az év első három hónapjában a tavalyi azonos időszakhoz képest - írta hétfői számában a Magyar Nemzet.
Több mint egymillió forintba kerül egy szemeszter a legdrágább alap- és osztatlan szakokon szeptembertől - mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak a hallgatóknak, akik idén nem szereznek állami ösztöndíjas helyet.