Maruzsa Zoltán: maradhat a távoktatás a középiskolákban
A kérdésben a kormány dönt, a bejelentés pénteken várható.
A kérdésben a kormány dönt, a bejelentés pénteken várható.
Több szempontból is érdekes, hogy a tankönyv szerint mindenkinek megvan a feladata és szerepe: a férfiak politizálnak, a nők érzelmi életet élnek - újabb gyöngyszem az állami tankönyvekben, ezúttal online.
Tizenkét hétig tartó kísérletben vett részt több mint 1,2 millió általános és középiskolás tavasszal, a digitális munkarend bevezetése az iskolák zömét felkészületlenül érte. A pedagógusok ennek ellenére pár nap alatt átálltak az online oktatásra.
Horvátországban hétfőtől az egész ország területén online oktatásra állnak át a középiskolák - írta a helyi sajtó kedden.
Milyen egy mikulás ünnepség a vírus idején? Hát ilyen.
Az elmúlt napokban már több mint tízezren kérték az ingyenes internethozzáférést, amit a távoktatásokban részt vevő diákok és tanárok vehetnek igénybe. A szabályok miatt azonban a leginkább rászoruló diákok, illetve az egyetemisták is kimaradnak a kormány kezdeményezéséből.
Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elnöke összeszedte mivel értenek egyet és mivel nem, az iskolát érintő kormányzati döntések közül. Egy biztos: a kérdések száma nem lett alacsonyabb.
Nem ez volt az eredeti elképzelés, de azonnali döntésre volt szükség - mondta a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke.
A miniszterelnök szerint végeztek felméréseket és az jött ki, hogy mindenki azt szeretné, hogy ameddig lehet, az ésszerűség határáig az iskolák maradjanak nyitva.
A legtöbb hazai és külföldi felsőoktatási intézményben szeptembertől még hibrid oktatással próbálkoztak, de sok helyen az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt már a gyakorlati órákat sem merik személyesen megtartani.
A Szülői Hang Közösség széleskörű online felmérést készített az iskolai járványkezelésről. A kérdőívet tízezer szülő töltötte ki, a válaszokból pedig látszik, hogy problémák vannak a kormányzati intézkedések végrehajtásával. De a tanórai távolságtartás, maszkviselet, illetve a kontaktkutatás és a tesztelés hiányossága mellett a hiányzásokból adód lemaradások is gondot okoznak.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) országos hallgatói felmérést készít a távoktatásra való átállásról.
Szlovéniában hétfőtől a legtöbb iskolában távoktatásra állnak át, Franciaországban pedig az egyetemeken döntöttek az online oktatás bevezetéséről.
Egyre kevesebb gyerek jár be az iskolákba Angliában a világjárvány miatt és a normál oktatásban részt vevők száma rohamosan csökken.
Ha unjátok a könyveket és a jegyzeteket, akkor érdemes kicsit szétnéztetek a online is, hiszen számtalan rendhagyó tanulási lehetőséget találhattok. Most ezekből gyűjtöttünk nektek össze párat.
Az Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskolát is elérte a koronavírus. Hétfőtől a felsősöknek online órákat tartanak, mivel a tanárok és a diákok között is találtak fertőzötteket.
Körülbelül 872 millió diák - a világ tanulóinak fele - továbbra sem tud személyesen iskolába járni a járvány miatt. Henrietta Fore, az Unicef ügyvezető igazgatója globális oktatási vészhelyzetnek nevezte a helyzetet.
A kisfiú édesanyja az interneten fordult segítségért a szülőtársaihoz, miután gyermekét elkapta a sírás az első online foglalkozása alatt, ahol az A betűvel ismerkedett.
Dél-Koreában nem indult túl jól az iskolakezdés, ismét bezárnak az iskolák és visszatérnek a digitális oktatáshoz.
Az oktatásügyi miniszter szerint a mintegy harmincmillió mexikói diák számára nem biztonságos visszatérni a tantermekbe, ezért televíziós és rádiós műsorok keretében juttatják el a tananyagot a tanulókhoz. Az oktatáson ugyanúgy kötelező lesz részt venni, mintha tantermi órák lennének, és természetesen a diákoknak vizsgázniuk is kell majd a tanultakból.