Így tanulhattok ingyen a világ legjobb egyetemén: utazni sem kell hozzá
Rengeteg online kurzust lehet teljesen ingyen elvégezni egy rakás képzési területen. Érdemes kipróbálni őket, hiszen csak némi angoltudás kell hozzá.
Rengeteg online kurzust lehet teljesen ingyen elvégezni egy rakás képzési területen. Érdemes kipróbálni őket, hiszen csak némi angoltudás kell hozzá.
Online egyetemi kurzusok, programozást oktató oldalak, nyelvtanuláshoz használható játékok és segédanyagok, illetve ismeretterjesztő műsorok ezrei vannak fent az interneten. Ez a lista segít eligazodni a legjobb oktatási oldalak között.
Vizsgázhatunk otthonról, egy laptop és egy csésze kávé társaságában. A tanárunkkal a Facebookon vagy e-mailben vitatunk meg egy-egy homályos tankönyvi fejezetet, a közös feladatot Skype-on beszéljük meg a csoporttársainkkal. Néha még az egyetemre is beugrunk – úgy, ahogy „régen”. Utánajártunk, mi az a blended learning.
Senkit nem lep meg, ha egy új felsőoktatási intézmény túloz a képzések minőségéről, az azonban ritkán fordul elő...
Néhány év múlva robottanárok jelenhetnek meg az osztálytermekben.
Jori Chisholm egyike azoknak a tanároknak, akik interneten, webkamera és mikrofon segítségével tanítanak hangszeres...
Hódít az internetes oktatás az Egyesült Államokban: 2010-ben már több mint hatmillióan jelentkeztek az egyetemek...
A külföldi intézmények után ma már itthon is egyre több nyelviskola és oktatóközpont alkalmazza a blended learning...
A YouTube azután dobta piacra diákbarát verzióját, hogy több iskola betiltotta a portál használatát: a diákok gyakran...
Jövő júniusban harminc diák kap érettségi bizonyítványt úgy, hogy lényegében egyetlen napot sem járt iskolába: ezek a...
Minden eddiginél több hallgató próbál összeollózott dolgozatot beadni az egyetemeken, főiskolákon - derül ki egy friss amerikai felmérésből.
A Skype internetes videotelefon segítségével tart hetente egyszer matematikaórát Szantos Kumar indiai mérnök egy eldugott, a lakóhelyétől, Újdelhi elővárosától közel ezer kilométernyire fekvő falu diákjainak.
Sem a felvételi, sem a tandíj, sem a szállás miatt nem kell aggódnod, ha el szeretnél végezni egy-egy kurzust a Berkeley-n, a Stanfordon vagy éppen a Carnegie Mellon egyetemen. Mindössze egy számítógépre van szükséged: a világ legjobb egyetemei ma már saját honlapjuk mellett a YouTube-on és más oktatási portálokon is elérhetővé teszik előadásaik anyagát.
A Microsoft egykori első embere egy konferencián azt a jóslatot tette, hogy az előttünk álló öt évben gyökerestül megváltozik a felsőoktatás, különösen a helyhez kötött intézmények működése - írja a hvg.hu.
A jegybank és az ország gazdasági működéséhez is elengedhetetlen, hogy a felsőoktatásból kikerülő szakemberek korszerű közgazdasági tudással rendelkezzenek. A folyamatosan változó tudásanyag átadása ráadásul a hagyományos módszerekkel egyre nehézkesebb, a jövő gazdasági szakemberei online tananyagok nélkül nehezen boldogulhatnak - mondta el Király Júlia az MNB alelnöke, aki szerint a szakmai műhelyeknek szünet nélkül fejlődniük kell ha lépést akarnak tartani.
Egy tanulmány szerint 20 év múlva az egyetemi campusok csupán relikviák lesznek, könyvek helyett távoktató szoftverekkel és az internet segítségével fogunk tanulni. Az e- learning egyre népszerűbb, kérdés, hogy tudja-e pótolni a tanárral való személyes kontaktust.
Ha meg szeretnéd hallgatni a világ legjobb egyetemein a leghíresebb tanárok által tartott előadásokat, ma már nem kell mást tenned mint odaülnöd a számítógéped elé. Harvard, Princeton, Stanford, Yale vagy esetleg a Berkeley érdekel? Csak választanod kell szemináriumot és hátradőlni a fotelben.