Még mindig nincs döntés: az Oktatási Hivatal is beszáll a CEU-ügybe?
Egy törvénymódosítási javaslat szerint az Oktatási Hivatal közvetlenül is kérhet majd információkat az Egyesült Államoktól a CEU-ról.
Egy törvénymódosítási javaslat szerint az Oktatási Hivatal közvetlenül is kérhet majd információkat az Egyesült Államoktól a CEU-ról.
Azonos nyelven, azonos szinten államilag elismert írásbeli és szóbeli nyelvvizsga komplex nyelvvizsgának számít akkor is, ha a vizsgákat különböző nyelvvizsga-központokban tettétek le? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Lejárt a határidő, azoknak, akik 2005 előtt kezdték meg tanulmányaikat a felsőoktatásban, de máig nem tették le a záróvizsgát.
Fellebbezni már sehogy sem lehet, ehelyett közigazgatási pert kell indítania annak a felsőoktatásba jelentkezőnek, aki szerint az Oktatási Hivatal (OH) besorolási döntése jogsértő - közölte a hivatal.
Lejárt a határidő, azoknak, akik 2005 előtt kezdték meg tanulmányaikat a felsőoktatásban, de máig nem tették le a záróvizsgát. Az államtitkárság egy "nagytakarítás" keretében kisöpri azokat a hallgatókat, akik valójában már feladták tanulmányaikat, de erről nem nyilatkoztak.
Megyei vagy fővárosi kormányhivatalban jelentkeztetek az érettségire? Mutatjuk, hogy hol és mikor nézhetitek meg a kijavított írásbeliket.
Nyelvi mérés tartottak az iskolákban szerdán, a 6. és 8. osztályos tanulók angolból és németből adtak számot tudásukról.
A befogadó nevelést és a hátrányos helyzetű tanulókat támogatja az Oktatási Hivatal (OH) Esélyteremtés a köznevelésben című új programja - közölte a hivatal.
Megmutattuk, melyek az ország legjobb általános iskolái, megvannak a felvételi jelentkezési adatai, jönnek az egyetemi századok - ezek voltak a hét hírei.
A Gregor József Általános Iskola, a XVI. kerületi Táncsics Mihály Általános Iskola és Gimnázium, a XXI. kerületi Kölcsey Ferenc Általános Iskola és a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - többek között ezeket az iskolákat is a kiemelkedő teljesítményű intézmények közé sorolta az Oktatási Hivatal.
Minden tizedik diákot fenyegeti a lemorzsolódás veszélye, ők könnyen kieshetnek az oktatási rendszerből iskolai végzettség nélkül.
Drámaian magas a lemorzsolódással veszélyeztetett gyerekek aránya – derül ki az Oktatási Hivatal 2017–2018-as tanév első félévére vonatkozó adataiból.
Jövőre 35 ezer pedagógus vehet részt a minősítési eljárásban, az emberi erőforrások miniszterének szerdán közzétett határozata tartalmazza a keretszám mellett a minősítési tervbe való felvétel különös feltételeit is - közölte az Oktatási Hivatal
A végzős középiskolásoknak nem csak az érettségin kell teljesíteniük, előtte ötven óra közösségi szolgálatot kell vállalniuk. De mi a helyzet azokkal, akik előrehozott érettségit tesznek vagy akik évekkel ezelőtt érettségiztek, de az egyetemi-főiskolai felvételi miatt egy vagy két tárgyból újra nekifutnának a vizsgának? Nekik is igazolniuk kell az ötven óra közösségi munkát az érettségi megkezdése előtt?
Túl sokba kerülne, ezért nem kapnak plasztikkártyát a pedagógusok. Egyelőre marad a papír.
„A hivatásuk iránt elkötelezett, karizmatikus tanáregyéniségek mélyen megalázónak tartják ezt a procedúrát” – mondta a pedagógusminősítés rendszeréről Marton Lívia tankönyvszerző, angoltanár, aki az Eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, mitől éreznék jól magukat a pedagógusok az iskolákban, és miért igaz a tanári portfóliókra, hogy „a papír mindent elbír”.
Átfogó fejlesztési programot indít az Oktatási Hivatal (OH) az iskolaelhagyás csökkentésére, a projekt 12,9 milliárd forintos európai uniós támogatásból valósul meg - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős helyettes államtitkára kedden Budapesten.
Sok eduline-olvasó reagált arra a levélre, amelyet egy középiskolás írt a diákok leterheltségéről.
Egy nap alatt majdnem kilencezren lájkolták és háromezren osztották meg annak a középiskolásnak a Facebook-posztját, aki az Oktatási Hivatalnak címzett levelében arra panaszkodik, a rengeteg tanóra, az ingázás és a tanulás miatt sem sportolásra, sem a barátaira, sem szórakozásra nem jut ideje. "Minden egyes nap egy borzasztó körforgás" - írja.
Harmincötezer pedagógusnak lenne lehetősége arra, hogy részt vegyen az idén a minősítési eljárásban és így jövőre magasabb fizetési kategóriába lépjen, ám csak 13 423-an pályáztak - írta a Magyar Hírlap szombati számában.