Friss: még több gimnáziumi osztály kerülhet veszélybe - nem álltak meg Vácnál
Nem csak a váci Boronkay gimnáziumi osztályai kerültek veszélybe – legalábbis erre utal egy nyári riport, és egy zárt csoportban folyó vita.
Nem csak a váci Boronkay gimnáziumi osztályai kerültek veszélybe – legalábbis erre utal egy nyári riport, és egy zárt csoportban folyó vita.
Nem szűnnek meg a gimnáziumi osztályok, ezen belül az angol-magyar kéttannyelvű képzés a győri Krúdy Gyula Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Középiskola, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolában - közölte a győri önkormányzat.
Nem kapott engedélyt gimnáziumi osztályok indítására a győri Krúdy, miután nyáron a Nemzetgazdasági Minisztérium irányítása alá került. Komoly tiltakozó mozgalom szerveződött a városban, az igazgató pedig felháborodott nyílt levelet tett közzé.
Még mindig hatalmas a káosz a szakképzés tekintetében. A 11. osztályos diákok még mindig nem tudják, milyen lesz a követelmény az érettségin, sőt, a követelményeket még most próbálják kidolgozni. Lehetetlen lesz őket két év alatt felkészíteni.
Majdnem háromezer pedagógus állása kerülhet veszélybe, ha iskolaközpontokba tömörítik a felső tagozatosokat - állítja a Pedagógusok Szakszervezete, amely a szakképzés átalakításával és a Nemzeti Pedagógus Kar etikai kódexével sem ért egyet.
Hiába kérte ki magának korábban a nemzetgazdasági tárca, továbbra is teljes a káosz a szakképzési centrumok körül: a pótfelvételik előtt még azt sem lehet tudni, ki veszi föl a gyerekeket? Rettegnek az oktatók is: elbocsátásokra számítanak – írta a nol.hu.
Hol érdemes asztalosnak vagy éppen női szabónak tanulni, mekkora szükség van külföldön a jól képzett szociális és egészségügyi dolgozókra, és mire számíthatnak a sofőrök? Összegyűjtöttük, amit a hiányszakmákról tudni érdemes.
Az Oktatói Hálózat Áder Jánoshoz fordult, hogy megakadályozzák a közszolgálati egyetem hatalmas előnyhöz juttatását, eközben átment az új felsőoktatási törvény, káosz uralkodik a szakiskolák fenntartóváltásában, a felsősöket pedig új oktatási központokba sűrítenék össze. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Megszűntek a Kliktől az NGM fenntartásába átkerült szakiskolák vezetőinek megbízatásai, ez több száz iskolaigazgatót és helyettest érint. A szakképzési szakszervezetnek az elnök szerint nem szóltak, hogy ez készül. A minisztérium azt állítja: egyeztettek – írja az Index.
Ugyanolyan káosz jellemzi a szakképző iskolák fenntartóváltását, mint annak idején a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megalakulását. Se a tanárok, se a diákok, valójában senki sem tud semmit – írta a Népszabadság.
Teljes az információhiány a szakképzési centrumok létrehozása körül annak ellenére, hogy szerdától 300 szakképző iskolát vesz át a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól (Klik) - írja a Magyar Nemzet keddi számában.
Fokozatosan megszűnik a gimnáziumi képzés az ország több mint 80 iskolájában, az összes érintett intézmény vidéki. Ezeken a Nemzetgazdasági Minisztérium veszi át, a szakképzés lesz a meghatározó. 31 iskola ráadásul olyan térségben van, ahol nincs másik gimnázium.
Tényleg az állam finanszírozza az első OKJ-s képzést akkor is, ha már elmúltatok 21 évesek? Mi történik, ha félbehagyjátok a képzést? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hamarosan a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz kerülnek a szakiskolák és szakközépiskolák, az alapítványi és magániskolák viszont kimaradnak az egyeztetésből - írja a Népszabadság.
2015-től a Nemzetgazdasági Minisztérium lesz a szakképző iskolák fenntartója - jelentette be a tárca vezetője az országos szakképzési és felnőttképzési intézmények tanévnyitóján csütörtökön, Miskolcon.
Alapvető problémák vannak a szakképző iskolák működésével egy belső kormányzati értékelés szerint - - írja a...
Akkor kapnak a pedagógusok béremelést, ha továbbra is növekszik a gazdaság, a kormány folyamatosan vizsgálja a...
Az LMP szerint abszurd a nemzetgazdasági tárca elképzelése, amely "aránytalanul emelné az amúgy is túlterhelt pedagógusok terheit, miközben Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár még néhány napja is a pedagóguséletpálya-modell bevezetését ígérte".
Húszezer ember állása kerülhet veszélybe az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete (AME) szerint, ha - a Nemzetgazdasági Minisztérium terveinek megfelelően - a kormány megszünteti az alapítványi oktatási intézmények finanszírozását.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) megállapítása szerint Magyarországon a felsőoktatási szerkezet elavult, a rendszer nem versenyképes, s annak megváltoztatásához az elkövetkezendő években nem a felsőfokú végzettségűek számát kell növelni, hanem a képzés belső arányait, szakmai összetételét és minőségét kell a gazdaság és társadalom tényleges igényeihez és jövőbeli céljaihoz igazítani.