szerző:
Eduline

Az LMP szerint abszurd a nemzetgazdasági tárca elképzelése, amely "aránytalanul emelné az amúgy is túlterhelt pedagógusok terheit, miközben Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár még néhány napja is a pedagóguséletpálya-modell bevezetését ígérte".

Osztolykán Ágnes szerint az óraszámemelés gátolná az egyéni odafigyelést és a fejlesztőpedagógiai módszerek alkalmazását, ugyanakkor hosszú távon, az életpályamodell bevezetése és érdemi reáljövedelem-növelés, valamint kellő számú pedagógusasszisztens munkába állítása után el tudnának fogadni "némi óraszámemelést".

Az ellenzéki politikus úgy gondolja, Matolcsy György minisztériuma vélhetően a rendvédelmi dolgozók és a bírák tiltakozó akcióiról, valamint a kilakoltatásokról akarta egy abszurd javaslattal elterelni a figyelmet, ami szerinte részben sikerült is.
Az LMP szerint "abszurd" a tanári óraszám emelésének terve

Az új közoktatási törvény koncepciójának legújabb változatában leírtak szerint több kérdésben a kormány fog dönteni, a Nemzetgazdasági Minisztérium(NGM) és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) ugyanis ezekben eltérő állásponton van. E kérdések közé tartozik a pedagógusok kötelező óraszáma is.

A gazdasági tárca szerint a pedagógusok kötelező óraszámát átlagosan heti kötelező 28 órára szükséges emelni, ezen belül iskolafokozatonként, az egyes munkakörökre lényegesen differenciáltan is megállapíthatóak az óraszámok. Sztrájkolnak a tanárok, ha emelik a kötelező óraszámot? Összefoglalónkat itt olvashatod el.

A Nefmi szerint az előző két kormányzati ciklusban kétszer történt burkolt bérelvonás a kötelező óraszám emelésével, ezért a 170 ezres pedagógustársadalom a kormánytól óraszámcsökkentést vár. Ha a pedagógus-életpályamodell bevezetése legalább fokozatosan megindul, azzal szoros párhuzamban minimális (10 százalékos) emelést látnak lehetségesnek.

MTI