Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A HÖOK javaslata alapján a gólyatáborok zártkörűek lennének, nem lehetne fotókat és videókat készíteni, a szervezőket pszichológiai tesztnek vetnék alá, a játékok egy része pedig a nők védelméről szólna - írja a hvg.hu a Magyar Nemzetre hivatkozva.
Zárt ajtók mögött, a nyilvánosság kizárásával kezdődött meg annak a fotósnak a tárgyalása, aki a gyanú szerint megerőszakolt egy lányt az Eötvös Loránd Tudományegyetem fonyódligeti gólyatáborában.
Vádat emeltek K. S. Szilárd ellen, aki az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának fonyódligeti gólyatáborában a gyanú szerint megerőszakolt egy lányt. Zárt tárgyalás lesz, és a lányt külön hallgatják majd ki, a vádlott jelenléte nélkül.
Több szakon nehezebb lesz állami ösztöndíjas helyet szerezni, ugyanis már 41 szakon lesz központi ponthatár. A gólyáknak kompetenciatesztet kell írnia, a HÖK pedig elbúcsúzhat az önállóan szervezett gólyatáboroktól. Íme, a részletek.
A felsőoktatási törvény módosítását tartja indokoltnak a gólyatáborokban történt erőszakos cselekmények nyomán az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karának dékánja. Király Miklós az MTI érdeklődésére pénteken elmondta azt is: a jelenlegi szabályozás miatt egyelőre nem távolíthatják el az intézményből a feltételezett erőszaktevőt.
Szökés, elrejtőzés, illetve bűnismétlés veszélye miatt december elsejéig meghosszabbították a gólyatábori erőszakkal gyanúsított K. S. Szilárd előzetes letartóztatását - írja a Magyar Nemzet.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Tanító- és Óvóképző Kar hallgatói önkormányzatának (HÖK) elnöke pénteken lemondott, és "visszahívta elnökségének tagjait", az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatói önkormányzatának elnöksége pedig benyújtotta lemondását az egyetem gólyatáboraiban történt erőszakos bűncselekmények miatt.
Feljelentést tett az ELTE jogi karának dékánja a tavalyi kari gólyatáborban történtek kapcsán szexuális erőszak és kábítószer birtoklása bűntettének gyanúja miatt. Király Miklós a jövőben nem járul hozzá gólyatábor szervezéséhez, és fegyelmi eljárást kezdeményezett a hallgatói önkormányzat érintett vezetői ellen.
Azonnali vizsgálatot rendelt el és várhatóan büntetőfeljelentést fog tenni az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának vezetése az intézmény 2013-as gólyatáborában történtek miatt - közölte Király Miklós dékán szerdán az MTI-vel az Index cikkére reagálva.
Az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának HÖK-elnöke tudott arról, hogy a fonyódligeti gólyatáborban elkövetett nemi erőszak gyanúsítottja korábban is zsarolt már egy lányt, ennek ellenére engedélyezte, hogy a 38 éves férfi jelen legyen a rendezvényen – derült ki az egyetem tényfeltáró vizsgálatának eredményéből, amelyet szerda délelőtt ismertetett Rónay Zoltán főtitkár. Nyolc hallgató ellen indítanak fegyelmi eljárást, öt egyetemistát el is bocsáthatnak.
Tegnap lezárult az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) gólyatáborában történt nemi erőszak miatt indított vizsgálat, amelyben csaknem kétszáz embert hallgattak meg. Várhatóan fél tucat fegyelmit indít az egyetem.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) szerint a legszigorúbban kell eljárni az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) gólyatáborában történt nemi erőszak elkövetőjével szemben.
Nem tartja jó megoldásnak az erkölcsi bizonyítvány kötelezővé tételét a felvételiken Palkovics László felsőoktatási államtitkár - írja a Magyar Nemzet.
Akár a felsőoktatási törvényt is módosíthatják a fonyódligeti gólyatáborban történt nemi erőszak miatt - mondta a felsőoktatási államtitkár a Hír TV-nek.
100-150 képet készített a gyanúsított az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának gólyatáborában történt nemi erőszakról, hogy később ezekkel zsarolhassa áldozatát - írja az Index több névtelen forrásra hivatkozva.
Egyik évfolyamtársát erőszakolhatta meg 1996-ban az a férfi, akit az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karának (ELTE TÓK) gólyatáborában, múlt hét pénteken történt nemi erőszakkal gyanúsítanak - írja a Blikk.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke szerint kirívó és példátlan, ami az Eötvös Loránd Tudományegyetem gólyatáborában történt, ugyanakkor számos, a hallgatói önkormányzatok (HÖK) által példaértékűen szervezett gólyatábor zajlik.
Tüntetést szervez a Class FM Üllői úti székháza elé vasárnapra a Nőkért Egyesület és tíz civil szervezet, hogy együtt tiltakozzanak a nemi erőszak bagatellizálása ellen. A tüntetés szervezői szerint a rádió Morning Show című műsorában hétfő reggel az ELTE fonyódligeti gólyatáborban történt szexuális erőszakon élcelődtek - írja a Nol.hu. A rádió vezetője az egyetem vezetőinek levelet írt, amelyben elnézést kért.