Mennyire gyorsan kapcsol az agyatok? Esti logikai feladvány
Nem túl nehéz logikai-matematikai rejtvény.
Nem túl nehéz logikai-matematikai rejtvény.
Egy újabb becsapós feladvány tartja lázban a netes rejtvénymegoldókat. Első látásra pedig annyira egyértelműnek tűnik, hogy mi is belesétáltunk a csapdába.
Bár az SAT vizsgán az Egyesült Államokban nem állapítanak meg ponthatárokat, azokat minden esetben komolyan figyelembe veszik az egyetemek. Mutatunk néhány tipikus feladatot, amikhez hasonlókat mostanában oldanak meg azok, akik az USA-ban akarnak továbbtanulni.
A nyolcosztályos gimnáziumba jelentkezők felvételi feladatsorában volt egy példa, aminek a szövege sok diák számára nem volt egyértelmű. Érdemes reklamálni.
Egy jó nehéz logikai feladvánnyal zárjuk a szombatot. Készüljetek, ez a legjobbakon is kifoghat.
Megtalálta egy számítógép az eddig ismert legnagyobb prímszámot. Már októberben meglett, de egy akkori szerverhiba miatt még csak most vették észre.
Egyetlen vonallal kell kiegészíteni a képletet, hogy igaz legyen. Vajon sikerül?
A Business Insider videójából tényleg könnyű megérteni, mi is a tételek lényege.
Megoldódni látszik annak a magyar találmánynak a sorsa, amelyik forradalmasítaná a matematika oktatását, de a tankönyvpiaci államosításnak áldozatául esett.
Trükkös adventi feladványt kaptak a német gyerekek. Vajon hogy boldogultok vele?
A britek megunták, hogy a PISA-teszteken folyamatosan rosszul teljesítenek a diákok, és fontos döntésre jutottak: a legjobbaktól fognak tanulni.
Egy amerikai baba olvasni és számolni is megtanult, pedig még beszélni is alig tud. Mindössze 19 hónapos, de már jobban mennek neki az alapvető készségek, mint egy elsősnek.
Na, és mi a kedvenc tárgyatok? Erre a kérdésre csak ritkán jön az a válasz, hogy a matek, ennek pedig oka van. Prathap Chandran matektanár és játékfejlesztő a Guardianben magyarázza el, hogy miért rettegnek annyian ettől a tárgytól, és hogyan értheti meg bárki a matekot.
Egy nigériai professzor állítja, 156 éves matematikai rejtélyt oldott meg. Ő lehet a második tudós, aki megoldott egy úgynevezett milleniumi problémát.
Átadták a kimagasló tudományos eredményekért odaítélt, összesen 22 millió dollárral (6,4 milliárd forinttal) járó élettudományi, matematikai és fizikai díjakat a kaliforniai Szilícium-völgyben. A Breakthrough Prize a világ egyik legnagyobb pénzjutalommal járó tudományos elismerése, a Nobel-díjjal még fele ennyi pénz sem jár.
Ausztrál végzős gimnazisták olyan feladatot kaptak egy matekvizsgán, hogy azonnal bejárta a közösségi médiát. Egyeseknek könnyű, másoknak megoldhatatlan a példa. Nektek sikerül megfejteni?
Most egy igazán bonyolult feladattal jöttünk. Ti meg tudjátok oldani?
Sokkal könnyebben átverhetőek és a döntéshozatalban is rosszabbak azok, akik nem szerezték meg az alapvető matematikai és tudományos készségeket – állítja egy új kutatás.
Egy új kutatás arra a megállapításra jutott, hogy ha lecsökkentenék az iskolai hetet ötről négy naposra, sokkal javulna a diákok tanulmányi teljesítménye, különösen matekból.
Egy spanyol grafikus, Cristóbal Vila készített egy videót, amiben bemutatja a matematikai törvényszerűségeket természeti példákon. Azt akarta ezzel szemléltetni, hogy minden mindennel összefügg és hogy milyen szabályok mutatkoznak meg az élővilágban is.