Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – ez a 2021-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. De milyenek voltak a tavalyi ponthatárok ezeken a képzéseken?
Továbbra is az ELTE a legnépszerűbb egyetem, tarolnak a gazdálkodástudományi képzések a 2021-es felvételin, és kilenc éve nem jelentkeztek olyan sokan jogászképzésre, mint idén. Összeszedtük a legérdekesebb statisztikákat.
A legfrissebb felvételi statisztikák szerint osztatlan képzésekre összesen 15 389-en, felsőoktatási szakképzésekre pedig 11 004-en jelentkeztek. Mutatjuk, hogy ezek a számok hogyan oszlanak el a különböző szakok között.
A legfrissebb felvételi statisztikák szerint a 2021 szeptemberében induló egyetemi, főiskolai képzésekre összesen 101 844-en jelentkeztek. Mutatjuk, hogy ez a szám hogyan oszlik el a különböző képzési területek között.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – ez a 2021-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. Nyilvánosságra hozták a jelentkezési statisztikákat, idén összesen 112 034-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára.
A Diploma 2021 kiadványban a HVG az idén is megcsinálta a legjobb egyetemek összesített rangsorát és a képzési területek szerinti listákat. Melyik egyetem lett az abszolút első, és melyik intézményben van a legjobb műszaki, bölcsész- vagy éppen agrárképzése? Itt az összes rangsort megtaláljátok.
Mutatjuk, melyik egyetemre, karra vagy szakra jelentkeztek a legtöbben idén. Összeszedtük, milyen mesterképzések, alap-, osztatlan képzések vagy felsőoktatási szakképzések indulnak februárban.
Idén is a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kara vezeti az orvos- és egészségtudományi képzéseket indító intézmények hallgatói és oktatói rangsorát is. Újságárusoknál a HVG Diploma 2021 kiadvány.
A keresztféléves képzésekre idén több mint négyszázzal többen jelentkeztek, mint tavaly ilyenkor, a mesterképzésekre jelentkezők száma pedig több mint ezer fővel nőtt.
Ha megszűnik az OKJ, mi lesz helyette? Ha nem lesznek OKJ-s képzések, többet kell majd fizetni, és tovább fog tartani a tanfolyam? – az elmúlt félévben záporoztak hozzánk az ilyen és ezekhez hasonló kérdések. Legfrissebb kiadványunk többek között ezekre is választ ad. Már az újságárusoknál a HVG szakképzési kiadványa.
Utánajártunk, hogy mely mesterszakok szerepeltek a tíz legkedveltebb között a keresztféléves felvételin és összehasonlítottuk a szeptemberben induló népszerű képzésekkel is.
Az év első öt hónapjában a bruttó átlagkereset 390 ezer, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 259 ezer 300 forint volt - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nemrég közzétett adataiból. De vajon melyik népszerű diploma éri a legmagasabb fizetést? Mutatjuk.
Arról már többször is írtunk, hogy 17 571-en jelentkeztek a 2020-as felvételin valamilyen mesterképzésre, azóta pedig az is kiderült, hogy ebből 13 361 hallgató kezdheti meg a mesteres tanulmányait szeptembertől - ami 8 százalékkal több a tavaly felvettek számánál. Most egy összesített táblázatban megnézhetitek, hogy hány diák tanulhat tovább idén a legnépszerűbb mesterszakokon.
Valószínűleg nem fogtok bekerülni állami ösztöndíjas helyre? De mégis mennyit kell félretennetek félévenként, ha önköltséges formában tanultok tovább a legnépszerűbb szakokon? Mutatjuk.
Úgy kalkuláltatok, hogy nem lesz elég pontotok az álom szakotok állami ösztöndíjas képzésére? De megjelöltétek a felvételi listátokban az önköltséges finanszírozási formát is? Jó hírünk van, ugyanis egyes képzéseken akár több száz pont különbség is lehet a két ponthatár között. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb szak tavalyi számait.